שואב רובוטי בוחרים בקפידה

למי שאין עדין שואב אבק רובוטי אך מעוניין לרכוש אחד, חשוב לדעת שיש מגוון לא קטן של חברות המציעות שואבי אבק רובוטיים. על מנת לבחור את הטוב והמתקדם ביותר, כדאי שיהיו לו מאפיינים ספציפיים, רק כך יוכל להעניק עבודת שאיבה מושלמת. המטרה הראשונית שלשמה הומצא בראשיתו שואב אבק רובוטי היא להקל עלינו בעבודת שאיבת האבק. במשך שנים השתמשנו בשואבי אבק שונים ועשינו זאת מדי שבוע או בכל כמה ימים בעצמנו.

הקיץ בפתח, קייט סרפינג עשיתם כבר?

אחד מענפי הספורט האתגרי המובילים כיום בעולם הוא קייט סרפינג. אין זה משנה בני כמה אתם קייט סרפינג ממכר באופן מיוחד. מגיל צעיר ועד אשר כוחכם בכם. יתרה מכך ההמלצה היא להתחיל ללמוד את גלישת קייט סרפינג בגיל צעיר ככל האפשר על מנת שתוכלו לצבור יותר ניסיון עם השנים. לרוב הגיל המומלץ הוא בין 12 - 13 שנים, זהו גיל מתאים שבוא מבינים את האחרות והסכנות הטמונות בספורט אתגרי זה.

מה זה קייט סרפינג?

קייט סרפינג הינו ספורט ימי אתגרי, הקייט סרפינג מתאים לכל מניפת הגילאים מצעיר ועד מבוגר. עיקרון הספורט הוא יחסית פשוט, על ידי רתימת הרוח לטובת הגולש ניתן להניע גלשן גלים על פני המים. ככל שהרוח חזקה יותר כך מהירות הגלישה גוברת. מכיוון שהגולש רתום לקייט על ידי רתמה ואילו רגליו מקובעות על הגלשן ניתן לבצע פעלולים שונים כגון גלגול לאחור, קפיצה באוויר וכדומה. ישנם סוגים שונים של ציוד קייט סרפינג כאשר ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בגודל הקייט - העפיפון ובגודל הגלשן. לרוב ככל שהציוד רחב וגדול יותר הוא יותר מתון מבחינת היכולות שלו והתמרון שלו ולכן הוא מותאם יותר לגולשים מתחילים, לעומת זאת קייט סרפינג למתקדמים יהיה בעל עפיפון קטן וצר יותר וכך גם הגלשן.

מתי ואיך לומדים לגלוש על קייט סרפינג?

לימודי קייט סרפינג כמו כל דבר אחר מחייבים, לא תרצו לצאת לים בלי מושג מה אתם עושים שם..., ולכן כבר מגילאי 12 - 13 ניתן ללמוד לגלוש על קייט סרפינג. מומלץ ללמוד בבית ספר ייעודי שבו יש מדריכים ומורים מקצועיים. הלימודים עצמם אינם ארוכים ונמשכים כ יומיים שלושה, בימי לימוד אלו תלמדו תיאוריה ומעשי, היציאה לים עם המדריך בתחילה מחייבת אולם עם הזמן תרכשו ביטחון ומיומנות שיאפשרו לכם ליהנות מקייט סרפינג בצורה מושלמת. לגבי הציוד מומלץ בתחילה להשכור ציוד עד אשר תבינו ותחליטו כי אתם ממשיכים בספורט זה, עלויות הציוד אמנם יחסית יקרות אך העמידות היא לטווח ארוך.