קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

עוסק פטור מס הכנסה - בעד ונגד

אז החלטתם להפוך לעצמאים, השלב הבא הוא להחליט איזה תיק עליכם לפתוח. ברגע שתגיעו מע"מ, השאלה הראשונה שישאלו אתכם, היא באיזה מקצוע הנכם עוסקים ואיזה תיק תרצו לפתוח - עוסק פטור, מורשה או בע"מ. כמובן שעל מנת לענות ולבצע פעולות, עליכם להבין בצורה הטובה ביותר מה היתרונות והחסרונות של כל תיק. במאמר זה נדבר על עוסק פטור מס הכנסה.

עוסק פטור מס הכנסה או מורשה?

זו שאלה שהרבה אנשים בתחילת הדרך שואלים את עצמם והסובבים - האם כדאי לי להתחיל מעוסק פטור או מורשה? 

עוסק פטור, כמו שכבר הצלחתם להבין מהשם, זהו תיק שמאפשר לכם להוציא קבלות ללקוחות מבלי לגבות מע"מ, מה שנותן לכם את היתרון על המתחרים שלכם, אך מצד שני, עוסק פטור הנו מוגבל מבחינת כמות הכסף שהנו יכול להרוויח בשנה. נכון להיום, התקרה עומדת על סך 97 אלף ש"ח בשנה. במידה והנכם מכניסים יותר, תצטרכו לשנות את הסטטוס שלכם מעוסק פטור מס הכנסה למורשה.

כמו כן, לא כולם יכול לפתוח תיק עוסק פטור מס הכנסה - ישנה רשימה של מקצועות קבועים אשר אסור להם לפתוח תיק עוסק פטור ולא משנה כמה הם מרוויחים, גם אם לא מרוויחים כלל, הם חייבים להתחיל מעוסק מורשה.

הדרך הכי טובה להחליט האם כדאי לכם להתחיל מעוסק פטור מס הכנסה או מורשה,  היא לגשת לרואה חשבון שמתעסק בתחום, להסביר לו על העסק שיש ברשותכם ולהחליט ביחד האם כדאי להיכנס לעולם העסקים מעוסק פטור או מורשה. 

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם להחליט מאיפה כדאי להתחיל את המסע שלכם בתור עצמאים וכעת אתם יודעים את כל הבעד והנגד של עוסק פטור מס הכנסה ועוסק מורשה. בהצלחה!