מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים
קטגוריה: עיצוב פנים

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צ
...

עיצוב פנים חכם לחדרים קטנים

עיצוב נכון יסייע לכם לעשות שימוש מקסימלי במתחם עומד לרשותכם וגם ישאיר תחושה של מרחב. חדרים קטנים עלינו להקפיד לעצב בצורה חכמה, מעצב פנים מקצועי יוכל לתרום תרומה משמעותית לעיצוב של חדר קטן. כיום ישנן לא מעט דירות קטנות, דירות חדר עם שטח של כ-25 מ"ר המעוצבות כחלל אחד גדול. אלו הן לרוב דירות המשמשות צעירים וסטודנטים בראשית דרכם.

דירות קטנות הן פתרון דיור הולם בעבור צעירים, למעשה, כאשר מדובר בדירת יחיד אין כל צורך בחדרים נוספים, דירת חדר מספקת את כל המרחב הדרוש לאדם יחיד. עם עיצוב פנים חכם נצליח להפוך דירת חדר קטנה לבית חמים ונוח.

אתגרים בעיצוב פנים של חדרים קטנים

כל בחירה אותה נעשה בעיצוב החדר הופכת הרבה יותר משמעותית כאשר מדובר בחדר קטן. כך למשל, אם נבחר ספה גדולה מהמידות הרצויות הפרופורציות בחדר כולו ישתבשו. את בחירת הריהוט כדאי לבצע בהתאם לתכנית מדויקת הקובעת מידות רצויות לכל פריט. עיצוב נכון יעניק אשליה של מרחב, עומק, נפח וגובה, עם עיצוב פנים מקצועי נצליח להגדיל את המרחב עם תאורה נכונה ולהפוך אותו הרבה יותר נוח.

הימנעו ככל האפשר מעומס מיותר של חפצים ורהיטים, עיצוב של דירה קטנה יהיה עיצוב מינימליסטי. טיפ נוסף, שלבו בעיצוב הדירה פריטים מיוחדים ומעניינים, הפריטים האלו ימשכו תשומת לב וישכיחו את המרחב הקטן ושאר החסרונות של הדירה הקטנה.

מה חשוב לשאול להרכבת תכנית עיצוב פנים מתאימה?

  • אלו שימושים אני עושה בדירה? האם אני מרבה לארח? האם אני מרבה לבשל?
  • על מה אפשר לוותר ועל מה לא אוכל לוותר (לדוגמה, האם ניתן לוותר על פינת אוכל או לוותר על עמדת מחשב?).
  • מהם היתרונות של המתחם ומהם החסרונות?
  • האם נכנס אל החדר מספיק אור טבעי?
  • האם התקרה גבוהה או נמוכה?
  • כמה מקומות אחסון דרושים לי?

בהתאם לתשובות לשאלות נתחיל להרכיב תכנית עיצוב פנים בהתאמה אישית, תכנית בסופה יתקבל עיצוב המשרת את טובת הדיירים ועונה לצרכים ולציפיות שלהם תוך ניצול נכון של החדר. התכנית תיקח בחשבון את מידות החדר, מיקומי הדלתות והחלונות, חלוקת המתחם הפנימי, מיקום נכון לרהיטים, כניסה של אור טבעי אל החדר, כיווני אוויר ועוד.