סלון מעוצב עם מסך תלוי
קטגוריה: עיצוב פנים

סלון מעוצב עם מסך תלוי על מעמד לטלוויזיה

מעצבים מחדש את הבית שלכם? מעוניינים לרענן את הבית עם טכנולוגיה חדשנית שתשנה את האווירה? ובכן, בעזרת מעמד לטלוויזיה יש באפשרותכם להשפיע על כל עיצוב חלל הסלון, חדר האורחים או כל חלל אחר אליו תרצו להכניס תחושה חדשנית ויוצאת דופן. ישנם המון סוגים שונים של מעמדים לטלויזיה וככל שהזמן מתקדם נוספים עיצובים וטכנולוגיות חדשות שיכולות לשדרג את הסגנון העיצובי של החלל הפרטי שלנו או להשתלב בו.

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צמודי קיר, זרועות שנשלטות על ידי שלט רחוק והטרנד החם ביותר הוא מעלית למסכים. השימוש במתקן מעלית למסכים משפיע על 2 דברים עיקריים על איכות הצפיה ועל העיצוב הכללי של הבית. אז לפני שאתם ממהרים לקנות מעלית למסכים כדאי שתכירו את הסוגים השונים.

 

סגנונות ושיטות למעליות מסכים

שימוש בפתרונות תליה שונים למסכי הטלויזיה מאפשרים לנו מצד אחד להנות מחווית צפיה משופרת ומצד שני לשמור על העיצוב הכללי של הבית שלנו. יש לא מעט סוגים וסגנונות של מתקני תליה למסכים כאשר לרוב הם מתחלקים ל 4 סוגים, תליה מהתקרה, תליה מהקיר, תליה על עמוד ומעליות למסכים. סוג המתקן יושפע מתנאי השטח, תקציב ואסטטיות. אלו סוגי המתקנים:

מעלית למסכים מהתקרה / מרהיט - שיטה זו של שימוש עם מעלית למסכים מאפשרת לנו מצד אחד לשפר את חווית הצפייה שלנו ומצד שני לשמור על קווי עיצוב נקיים ונטולי כבלים וחוטים. את התקנת המעלית מהתקרה חייבים לתכנן עם בעל מקצוע כמו קבלן הבניה או השיפוצניק על מנת שההתקנה תהיה איכותית ונכונה. לרוב ההכנות מתבצעות בזמן בנייה חדשה או שיפוץ שמתבצע. לעומת זאת מעלית למסכים מרהיט מחייבת תכנון קפדני של נגר ויצירת רהיט ייעודי. גם כאן היתרון העצום הוא קבלת מראה נקי וחף מכבלים וחוטים, למעליות אלו יש שלט רחוק או מתג שבלחיצת כפתור חושף את המסך ממקום מסתורו שנמצא בתוך שידה או חבוי מאחורי לוח בתקרה, בשתי המקרים בתום הצפייה המסך חוזר למקומו ונשאר מוסתר על לשימוש הבא.

מתקן קיר - סוג המתקנים הנפוץ ביותר הוא מתקן קיר למסך, יש כאלו קבועים ואחרים עם זרועות, חלקם יהיו חשמליים וחלקם לא. היתרון של הזרועות בא לידי ביטוי שאנו מאפשרים תלייה באוויר של המסך אך גם כאן אנו חייבים לבצע הכנות מראש של סלילת הכבלים.

עמוד למסכים - תליית מסך טלוויזיה על עמוד תמיד נראית מרשימה יותר, במיוחד אם בחרת בעמוד נירוסטה. היתרון הבולט של עמוד למסך הוא הצידוד והזוויות הרבות שניתן לקבל וההשתלבות בעיצוב הכללי של הבית. ניתן להוסיף על עמודי תליה למסכים מדפים לטובת ממיר כבלים, קונסולות משחקים ועוד.

 

במה לבחור ומה מתאים לנו ביותר?

כפי שציינו יש מגוון פתרונות ואפשרויות של תליית מסכים, חלקם בצורה קבוע, חלקם משלבים מעלית למסכים אבל העיקר שיש אפשרויות בחירה, בזכות זה תוכלו לבחור את העיצוב והמתקן שמתאים לכם ביותר גם מבחינת העיצוב וגם מבחינת התקציב. מה שחשוב לזכור הוא שההתקנה חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מיומן, לבצע תכנון קפדני שיכלול את כל האלמנטים הנדרשים כגון המקום המיועד, כמות הכבלים שיש להעביר, זוויות הצפייה ועוד, לאחר מכן חשוב שתבחנו את האפשרויות השונות למתקנים ולבחור את המתקן שיהיה לכם נוח ביותר מבחינת זוויות הצפייה ושגם יתאים לכם לעיצוב הכללי של הבית.