מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים
קטגוריה: עיצוב פנים

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צ
...

הכנת פרגולות מעץ לחורף

פרגולות מעץ הן הדבר המושלם עבור קבלת מראה כפרי בגינה או במרפסת שלכם. כל סוג וסגנון עיצוב לפרגולות מעץ יוצר מראה מרשים עם נוכחות, אולם לפרגולות מעץ יש חיסרון אחד בולט והוא חילופי העונות, אם לא נדאג לטפל בפרגולה שלנו כראוי סביר להניח כי היא לא תחזיק זמן רב, על כן עלינו להתכונן לחילופי העונות ובמיוחד לפני בא החורף.

פרגולות מעץ, ההכנות

ובכן כאמור פרגולות מעץ מצד אחד יפות ומרשימות אולם מצד שני דורשות טיפול נכון על מנת לשמר אותן. הטיפול החשוב ביותר הוא לפני בא החורף, העץ ממנו בנויה הפרגולה מאוד רגיש לשינויי מזג אוויר ומגע עם מים. עלינו לבצע טיפול מונע לפני שמגיע החורף אם אנחנו רוצים ליהנות שנים ארוכות מהפרגולה שלנו. הטיפול עצמו אינו מסובך אך יחד עם זאת מחייב. דבר ראשון יש צורך בבדיקה חזותית לפרגולות מעץ, בבדיקה זו מאתרים מקומות בהם הצבע מתקלף או פגיעות בעץ שנגרמו במהלך העונה שחלפה, את אותם מקומות יש לשייף היטב ולהסיר שכבת צבע ישנה.לאחר מיכן יש צורך לעשות טיפול נגד חרקים ומזיקים. חשוב לציין כי האויב השני של פרגולות מעץ אחרי המים הוא החרקים. תולעי עץ ומזיקים אחרים גורמים נזקים כבדים לקורות העץ ויש צורך למנוע זאת על ידי חומרים נגד מזיקים. לאחר הטיפול יש לצבוע מחדש את המקומות ששייפתם עם לכה שתבחרו.

קירוי פרגולות מעץ

הדבר הבא שהוא חשוב לא פחות מטיפול בעץ עצמו הוא הקירוי. על ידי קירוי נכון ואטום תמנעו ממים ושמש לפגוע בפרגולה שלכם. פרגולות מעץ נשמרות לאורך שנים אם מונעים מהם מגע של מים, או שמש. הבדלי הטמפרטורות בין הקיץ לחורף יוצרים שינויים בעץ ולעיתים נוצר חופש בחלקים המורכבים, מומלץ לבדוק את חוזק החיבורים על מנת למנוע את התנדנדות הפרגולה. בסך הכול הטיפול בפרגולות מעץ אינו מורכב יתר על המידה אולם מומלץ לפנות לבעל מקצוע שיעשה עבורכם את העבודה כמו שצריך. אם ביצעתם הכול כשורה תמשיכו ליהנות מפרגולות מעץ לאורך שנים ארוכות.