מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים
קטגוריה: עיצוב פנים

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צ
...

מתי כדאי לעבור לכסא ממונע

המשתמשים בכסאות ממונעים מספרים על שיפור משמעותי באיכות החיים ובכושר הניידות, עם כסא ממונע תצליחו להחזיר להם את החיוך לפנים. מעבר לכסא ממונע יהיה ברוב המקרים טבעי ומאוד נוח, זהו השלב הבא לאחר שימוש בכסא גלגלים רגיל, יהיו גם מקרים בהם תתחילו מיד עם כסא ממונע ללא כל שימוש בכסא גלגלים רגיל.

מהו כסא ממונע?

זו דגם מתקדם של כסא גלגלים עם ממשק הפעלה חשמלי המתבסס על סוללה, הכסא נע בלחיצת כפתור פשוטה. בניגוד לכסאות גלגלים רגילים בהם יש להניע את הגלגלים בצורה ידנית, כסא ממונע יהיה הרבה יותר נוח לשימוש, הכסא הממונע מעניק הרבה יותר עצמאות.

למי זה מתאים?

כסא ממונע מתאים לכל אדם צעיר או מבוגר הזקוק לעזרה בניידות ומסוגל להפעיל בעצמו את הכסא. חשוב לוודא כי אין מגבלה פיזית בהפעלת הכסא טרם רכישתו. הדרכה מלאה על ממשק ההפעלה תוכלו לקבל מאנשי המקצוע, כדאי להקשיב לחוות הדעת המקצועית שלהם.

בעלי מוגבלויות צעירים נהנים מאוד מהשימוש בכסא, הם מספרים על שיפור משמעותי בתחושת העצמאות ובהמשך הדרך גם שיפור במצב הרוח. עם כסא ממונע ניתן לצאת מהבית באופן עצמאי ולהפעיל את הכסא גם ללא כוח פיזי משמעותי. כל שעליכם לעשות הוא לוודא כי הסוללה טעונה בצורה מלאה או בצורה מספקת ולצאת לדרך.

האם יש צורך בעזרה צמודה להפעלת הכסא?

ברוב המקרים לא יהיה כל צורך בעזרה נוספת בכדי להפעיל את הכסא, ההפעלה מאוד פשוטה, אך ישנם מקרים בהם האדם אינו מסוגל לתפעל את הכסא בעצמו. נוכל לומר בוודאות כי אדם שמסוגל לתפעל כסא גלגלים רגיל בעצמו יוכל גם לתפעל כסא גלגלים ממונע.

נתונים על כסא ממונע – כדאי לדעת

הכסא מופעל באמצעות סוללה נטענת אותה יש להטעין בהתאם לשימוש, כדאי להטעין את הסוללה אחת ליום או אחת ליומיים. כסא ממונע ניתן לקפל ולהכניס אל תא המטען של הרכב, הכסא הופך אתכם הרבה יותר ניידים.  ישנם כמה דגמים של כסאות ממונעים, את הכסא נבחר בהתאם למשקל הגוף והעדפה אישית.

התאמה אישית חשובה מאוד, כסא ממונע נרכוש יחד עם האדם הצפוי להשתמש בו, כדאי להגיע יד אל אולם התצוגה, לבחון כמה דגמים ולקבל החלטה יחד תוך התייעצות עם הצוות המקצועי.