בלונים באופן שלא דמיינו

בלונים מוארים

הרבה נאמר ונכתב על עולם הבלונים במהלך השנים. כאשר כל ילד או ילדה פוגשים בבלון בפעם הראשונה, חיוך עולה על פניהם ומיד הם נשבים בקסמיו. אולי אלו הגוונים הרבים שצובעים את הבלונים, אולי זו העובדה שהם מתעופפים להם באוויר, בלונים תמיד ימשכו את תשומת הלב של כולנו. היכן אנחנו מוצאים בדרך כלל בלונים? באירועים ובמסיבות ימי הולדת, בלונים תמיד מתחברים לנו לאירועים משמחים בהם מציינים גיל, כברת דרך, חגיגות ברית הנישואין ואירועים רבים נוספים.

בשנים האחרונות, בלונים הם הרבה יותר מקישוטים פשוטים לאירועים, הם ממלאים מקום חדש בעולם העיצוב והאומנות וניתן להשתמש בהם עבור שימושים שונים ויוצאי דופן. בשורות הבאות אפרט על צורות אחרות בהן עושים שימוש בבלונים והמטרות שלהן.

בלונים בחלל

כיום מעצבים ואמנים רבים נהנים להשתמש בבלונים על מנת לעצב אינסטלציות שונות המייצגות רעיון ומנסות להעביר מסר לאנשים השונים המסתובבים בחלל. עיצוב בבלונים מאפשר יצירת אלמנטים המעניקים לחלל משמעות חדשה, מאתגרים את המחשבה ומייצרים חוויה חדשה. האמן והצלם הצרפתי צ'רלס פטיליון באחת מעבודותיו, יצר ענן עצום המורכב מ -100,000 בלונים לבנים המאירים מתוך שוק הקובנט גארדן המפורסם שבעיר לונדון. האינסטלציה נקראה "פעימת לב" והייתה חלק מפסטיבל העיצוב בלונדון ונמתחה לאורך התקרה הדרומית של בניין השוק. עיצוב בבלונים הוא סגנון עיצוב המאפיין את האמן פטיליון שפעמים רבות מייצר אינסטלציות מבלונים במקומות שנויים במחלוקת. פטיליון משתמש בבלונים כמטפורות ומטרתו היא לגרום לאנשים המסתובבים במקום לשנות את הדרך בה הם מסתכלים על הדברים איתם הם חיים על בסיס יומיומי ואינם שמים לב אליהם כלל. עם פרויקט "פעימת לב" הוא רצה להדגיש שהשוק הוא בעצם הלב הפועם של האזור ויוצר קשר בין העבר להווה, הוא נתן למתבוננים את ההזדמנות לבחון את האזור מחדש. הבלונים חלקם גדולים וחלקם קטנים, הם שונים אחד מהשני במידותיהם, מה שיצר ענן עצום מעל השוק הסואן המתנהל מתחתיו והתנודות של הבלונים מייצרים תחושה של לב פועם ומלא חיות, בדיוק כמו האזור שבו האינסטלציה מותקנת.

אמנות עשויה מבלונים

ישנם הרבה אמנים שעושים שימוש עיצובי בבלונים ויוצרים סוגים שונים ומשונים של אינסטלציות. עיצוב בבלונים הוא עולם עצום ואפשר לעצב בעזרת בלונים כל מה שרק נרצה. אמנים מייצרים חללים שלמים מבלונים והופכים אותם לחללים חווייתיים המעבירים רעיון או מסר חברתי. ישנם סוגים וצבעים רבים כל כך של בלונים המעניקים מקום עצום לדמיון של האמנים והמעצבים. גם אתם יכולים להיות חלק מעולם עיצוב הבלונים ואם יש לכם אירוע מתקרב וברצונכם לעשות משהו קצת שונה, תוכלו לפנות לאמן בלונים שיעצב עבורכם אלמנטים מקוריים במיוחד עבור האירוע שלכם. אם יש לכם נושא מסוים שהייתם רוצים שיאפיין את האירוע או את האדם החוגג, עיצוב הבלונים יעשה בהתאם וייצור תחושה שונה, יוצאת דופן ויהווה אלמנט הפתעה מוצלח מאוד עבור האורחים באירוע.