משקיעים בדירה חדשה? אל תשכחו את הביטוח

רכישה של דירה היא הצעד הפיננסי העיקרי עבור הרוב המכריע של האנשים אשר משתוקקים לגור בבית משל עצמם שעבורו הם צריכים להשקיע בהכנה של סכום מקדמה של מאות אלפי שקלים יחד עם תשלום של משכנתא שניתנת על ידי הבנק בתור הלוואה שעולה בריבית, בתשלום שהוא חודשי למשך של עשר ואפילו עשרים שנה.

כל בעלים של דירה מחזיק למעשה נכס שהוא מאוד יקר ערך, ועל לשמור על הנכס הזה תקין למשך כל אותה התקופה של הבעלות ישנה פעולה מאוד חשובה אשר כוללת יצירה של ביטוח לדירה שעל שמם, ובכך לייצר את השמירה החשובה הזו של נכס בצורה מבוטחת לכל מקרה של נזק למבנה או לרכוש שנמצא תחת אותה קורת גג.

הביטוחים של הדירה הם מגוונים ויכולים להיות כוללים סעיפים מסוימים עבור אדם אחד וללא אותם הסעיפים לביטוח דירה של אדם אחר, אפשרות הבחירה היא לא לגמרי חופשית מפני שכאשר מבררים כמה עולה ביטוח משכנתא לדירה שרוצים לרכוש, מגלים כי ישנם ביטוחים שהם בגדר חובה מבחינת הבנק שמעניק את ההלוואה לרכישה.

חייבים ביטוח לדירה

עוד לפני שמגיעים אל השאלה המאוד חשובה הזו שמגלה כמה עולה ביטוח משכנתא לכל רוכש של דירה, זה חשוב מאוד להבין כי בנק למשכנתאות לא יעניק כל משכנתא מבלי שהבעלים העתידי של הדירה לא יבצע שני סוגים של ביטוחים, כאשר הראשון הוא ביטוח חיים והשני הוא ביטוח מבנה לדירה.

ביטוח חיים מאפשר לבנק למעשה להגן על עצמו במידה ובעלי הדירה חולפים אל העולם הבא, ומשאירים את החוב הזה של המשכנתא ללא כיסוי. היצירה של ביטוח החיים מאפשרת להשאיר לאחר הפטירה סכום של כסף אשר מגן על הבנק מפני הפסד כספי.

מלבד הביטוחים של החיים עבור הבעלים של הדירה, ישנו גם ביטוח מבנה. ביטוח מבנה הוא למעשה ביטוח אשר מהווה את קלף העירבון השני של הבנק עבור הכניסה שלו אל יחסים עם רוכש הדירה בתור שותפים לדרך עד לסילוק מלא של כל ההלוואה, וההגנה של הערך של המבנה מפני כל מיני סוגים של תקלות ובעיות מאפשר לשמור על הערך של הדירה לכל ארוכה של תקופת ההלוואה גם כן.