הצעה משתלמת: מה דעתכם על קליפ בת מצווה לנסיכה שלכם >>

הבטיחות היומיומית שלכם: מתי יש לשפץ מעלית?

מתי מומלץ לשפץ מעליות?

שיפוץ מעליות הוא שירות הניתן על ידי חברות מקצועיות עם הסמכה, תקנים מתאימים וניסיון. מומלץ לבצע את השיפוץ אחת למספר שנים לפי המלצת החברה ובמקביל לעבודות התחזוקה התקופתיות. שיפוץ של מעליות ישנות, לדוגמא, כולל החלפת כרטיס פיקוד, החלפת מנוע ולעתים אף תיקון ותחזוק של רכיבים פנימיים חשובים.

מלבד כרטיס הפיקוד, אלו הרכיבים העיקריים שעוברים שיפוץ במעלית:

  • חידוש מנגנון הפעלה
  • צביעת דלתות
  • בדיקת חלקים חיוניים
  • עיצוב מחדש
  • החלפת ריצוף, מראות וחיפוי קיר

כל כמה זמן יש לשפץ את המעלית

השיפוץ מבוצע לפי מצב המעלית ועל פי דרישות הלקוח. יש צורך בתכנון מפורט של מהנדס מכונות על מנת לבצע את השיפוץ. יתרה על כך, החוק מחייב רישום של התיקון הנדרש לצד אישור של בודק מעליות מוסמך עם תום העבודה. השיפוץ חייב להיעשות על ידי חברה המעסיקה מעליתן מוסמך שלב ג', או לחילופין טכנאי המבצע את העבודה תחת פיקוחו.

היתרונות של שיפוץ מעליות לעומת אחזקה או התקנת מעלית חדשה

יש כמה יתרונות המטים את הכף לטובת שיפוץ מעליות, בעיקר בהשוואה לשירותי אחזקה או התקנת מעלית חדשה. ראשית, השיפוץ זול יותר מהתקנה של מעלית חדשה. אפשר לבצע אותו בתכנון מוקדם ולהתמקד ספציפית ברכיבים הדורשים החלפה ושדרוג. שנית, השיפוץ מבוצע לצד עבודות האחזקה התקופתיות. בעוד האחזקה כוללת הכנה של המעלית לבדיקה התקופתית של בדודק מעליות מוסמך, השיפוץ מתייחס להיבט הדקורטיבי.

שיפוץ הוא הוצאה משתלמת עבור דיירים פרטיים בבניין משותף. השיפוץ מעלה את ערך הנכס והוא יכול לשנות לחלוטין את מראה חלל הכניסה או מישורי הקומות. שיפוץ משפר את איכות החיים והוא מתאים גם לבניינים ישנים לפני או אחרי תמ"א 38. השיפוץ אידיאלי עבור מגדלי משרדים, מומלץ בבתי מלון ומשולב בשורה ארוכה של מוסדות ציבוריים.

חברות המתמחות בתחום של אחזקת מעליות מבצעות שיפוץ בתוך זמן קצר. השיפוץ לא כרוך בפגיעה בשגרה והוא בטוח לחלוטין. כדאי לנצל את השיפוץ על מנת לבדוק את הרכיבים החיוניים של המעלית, להתאים אותה לסטנדרטים המודרניים ולהאריך את חייה. השיפוץ זול משמעותית מהתקנה של מעלית חדשה והוא גם דורש תכנון פחות מסובך.