הצעה משתלמת: מה דעתכם על קליפ בת מצווה לנסיכה שלכם >>

למה חשוב לשטוף ידיים עם מגבות נייר

זה הזמן לעצור לרגע ולחשוב כמה פעמים ביום אתם שוטפים ידיים? האם אתם מקפידים לשטוף ידיים היטב לאחר כל ביקור בשירותים ולפני כל מגע עם אוכל? אם נודה באמת, רוב האנשים אינם מקפידים לעשות זאת. גם כאשר הם שוטפים את הידיים ברוב המקרים מדובר יהיה בשטיפה שטחית ומהירה בלבד. שטיפת ידיים נכונה כוללת מים, סבון, ניגוב עם מגבות נייר חד פעמיות, עליכם לנקות היטב את הידיים תוך דגש על הציפורניים.

כדאי לדעת, מקלדת המחשב ומכשיר הטלפון הנייד הם פריטים מאוד מלוכלכים. גם אם נראה לכם שאין צורך בשטיפת ידיים כי כל שעשיתם היום הוא עוד יום עבודה במשרד, דעו כי המקלדת במשרד היא מקור ראשי לחיידקים וזיהומים.

מדוע רוב האנשים אינם שוטפים ידיים?

עצלות היא הסיבה העיקרית לכך, אך ישנם מקרים בהם מקום העבודה אינו מספק את התנאים הדרושים לשטיפת ידיים בריאה ויסודית. כמקום עבודה מסודר ואחראי עליכם לספק לעובדים שלכם תנאי היגיינה בסיסיים עם סבון, ניגוב עם מגבות נייר איכותיות, נייר טואלט, ניקוי קבוע למשרדים ולמטבח.

הטענה היא שרוב האנשים אינם שוטפים ידיים כראוי ובכל זאת אינם סובלים מזיהומים ומחלות. ראשית נציין כי כאבי בטן ומקרים של זיהומים במערכת העיכול נגרמים מאותם חיידקים וגורמים מזהמים שאנחנו לא מסלקים מהידיים בעזרת שטיפה יסודית עם מגבות נייר איכותיות.  יש לכם את האפשרות למנוע מהגוף שלכם את ההתמודדות עם הגורמים המזהמים עם שטיפת ידיים חכמה.

ישנם מחקרים הטוענים כי ילדים בהם הוקנו מראש הרגלי שטיפת ידיים סובלים הרבה פחות מזיהומים ושלשולים. למדו את ילדכם כבר בגיל צעיר היגיינה בריאה מהי ותהפכו אותם בריאים יותר. עשו לעצמכם הרגל לשטוף ידיים היטב לפני כל מגע עם אוכל.

עצות לשטיפת ידיים בריאה

  • העדיפו לסיים שטיפת ידיים עם מגבות נייר חד פעמיות.
  • השתמשו בסבון בכל שטיפת ידיים.
  • הקפידו לשטוף היטב את הידיים כולל אזור הציפורניים וגב היד.
  • שטיפת ידיים מלאה דורשת כ-20 שניות לפחות.  
  • אם התנאים בשירותים הציבוריים אינם מאפשרים שטיפת ידיים בריאה כדאי לחפש מקום אחר לשטיפת הידיים. הימנעו ממייבשי ידיים בתאי שירותים לא נקיים. ישנם מתקני ייבוש בהם מסתתרים לא מעט חיידקים.