לצפייה בפרויקטים ברחבי הארץ כנסו לאתר כאן בונים ישראל >>

בונים פרגולות?, חובה שתדעו...

בניית פרגולות בגינה או במרפסת לכאורה הינה דבר של מה בכך, 4 עמודים, גג וסיימנו, לעיתים הקירוי יהיה חלקי למטרת הצללה בלבד ולעיתים קירוי מלא שמגן גם מפני הגשמים. בפועל אין כך הדברים, בניית פרגולה הינה דבר שאין להקל בו ראש, ישנם לא מעט גורמים ומשתנים שמשפיעים באופן ישיר או עקיף על הפרגולה ואופן בניית, לכן החשוב מכל הוא לתכנן היטב עם בעל מקצוע מיומן.

הגורמים המשפיעים על בניית פרגולות

כאמור ישנם לא מעט אלמנטים שמשפיעים על בניית הפרגולות, ביניהם המיקום. ישנו הבדל משמעותי בין בנייה בגינה או על גג בניין, צמודת קיר או עצמאית, עם דפנות או בלי דפנות, כל אלו משפיעים על הדרך בה נתכנן את הפרגולה שלנו, לרוב היציבות ביותר הן פרגולות צמודות קיר, הכוונה היא לפרגולה שיש לה 2 עמודי תמיכה בחזית והצד השני שלה מקובע לקיר המבנה. אם נתכנן פרגולה על עמודים הרי שנצטרך להכין יסודות על מנת לקבע אליהם את עמודי התמיכה, גם כאן העומק של היסודות והאיכות של העמודים תקבע את היציבות של כול המבנה. הפרגולות שמאוד חשוב לתכנן היטב לפני בנייתן הן פרגולות שנבנות על גגות הבתים כמו בדירות פנטהאוז. מומלץ להתייעץ עם מהנדס או קונסטרוקטור לגבי הדרך הנכונה לבניית הפרגולה.

בחירת חברה מתאימה לבניית פרגולות

ישנם לא מעט חברות ובעלי מקצוע ש"יודעים" כיצד לבנות פרגולות, אולם חשוב להבין כי רק מקצוען שמבין ויודע לבנות את הפרגולה הרצויה הוא זה שיתאים לכם לעבודה. הכוונה היא שאם בחרתם לבנות פרגולות אלומיניום אז בעל המקצוע צריך להתמחות בפרגולות אלומיניום ולא בברזל, כך גם לגבי כל סוג אחר של פרגולות. את בחירת בעל המקצוע רצוי ומומלץ לעשות לאחר שקיבלתם המלצות לגביו, מעבר להמלצות גשו לראות במו עיניכם את העבודה שביצע, לעיתים תגלו כי אין  הדברים כמו שמספרים או מדברים עליהם. חשוב ללכת ללקוחות קודמים, לשאול לגבי אופי הביצוע, איכות העבודה ולגבי השירות שקיבלו לאחר ביצוע העבודה. מומלץ לגשת ללקוחות ישנים יותר וגם לחדשים על מנת לקבל את הרושם הנכון.