מתכננים טיול? אל תצאו מהבית בלי זה!

עונת הטיולים בדיוק כאן, אחרי החופש וממש לפני החגים, אתם מתכננים את הטיול הבא שלכם? אל תשכחו שאחד הדברים החשובים אם לא החשוב ביותר הוא תיק עזרה ראשונה. בין אם אתם מבינים ויודעים כיצד לתת מענה בחירום וגם אם אין לכם מושג, תיק עזרה ראשונה חייב להיות אתכם כדי שאם חלילה קורה משהו אז תוכלו לתת מענה מיידי או אפילו מישהו אחר בקרבתכם שיש לו ידע ויכולת לתת מענה בעזרת תיק עזרה ראשונה שברשותכם.

למעשה העובדה שיהיה אתכם תיק עזרה ראשונה יעשה את ההבדל בין מצב שבו פצוע יקבל או לא יקבל טיפול, אפילו אם זה טיפול ראשוני. יש מגוון רחב וסוגים שונים של תיקי עזרה ראשונה כאשר ההבדלים ביניהם יהיו בתוספות השונות ובגודל הפיסי של התיק, למעשבה הבסיס הוא אחיד לכולם.

בחירה של תיק עזרה ראשונה

את הבחירה של התיק המתאים ביותר תוכלו לעשות בהתאם לייעוד שלו ולאופן השימוש, לא אחת תוכלו גם לבחור בתיק שיתאים לידע שלכם בשימוש בו. תיק עזרה ראשונה מכיל ציוד בסיסי שמאפשר לתת מענה ברמה בסיסית במידה ויש פצוע או פגוע. מבין הפריטים שבציוד הבסיסי נוכל למצוא:

מספריים, סכין חיתוך, פלסטרים, תחבושות בד, תחבושת אלסטית, משחות חיטוי, כדורים לכאבי ראש, משחות נגד אלרגיה, אלכוהול, פדי גזה, פנס וסוללות. חשוב לציין כי יש תיקים שונים שנבדלים בתכולה שלהם, תכן כי בחלקם נמצא גם אולר, סד קיבוע למקרה של שבר, משחה נגד כוויות, ג'ל אלוורה, משחות נגד עקיצות ואלרגיות, תיק עזרה ראשונה מקצועי יכיל גם ערכת הנשמה, ידנית או אוטומטית, דפיברילטור, תרופות נוספות ומשככי כאבים. ההמלצה היא שלפחות את התיק עזרה ראשונה עם הציוד הבסיסי שיהיה בכול רכב ובמיוחד אם אתם יוצאים לטיול. היתרון הוא עצום הביטחון הוא מושלם. כאשר אתם עומדים בפני בחירת התיק חשוב מאוד להבחין אם הייעוד שלו הוא עבור מי שמבין ויודע לתת מענה או מי שהידע שלו בסיסי או בכלל לא, כך תמנעו מרכישת ציוד שאינו מתאים לרמת הידע שלכם.

קניתם תיק עזרה ראשונה, עכשיו מה?

לא די ברכישת תיק עזרה ראשונה יש צורך גם לדעת כיצד להשתמש בו וכיצד לאחסן אותו כאשר אין בו שימוש. מבחינת השימוש ניתן ללמוד קורס עזרה ראשונה בסיסי או אפילו לגשת עם התיק לאחות קופת חולים ולקבל ממנה מידע כיצד להשתמש עם הציוד שלכם. מבחינת האחסון חשוב לזכור כי בתיק יש ציוד שחלקו עמיד לזמן ארוך וחלקו בעל תוקף כמו כדורים, משחות, ואפילו ציוד כמו פלסטרים וכדומה, חשוב מעת לעת לעשות רענון לתיק עזרה ראשונה על מנת להבטיח שתמיד יהיה בתיק ציוד רענן ועדכני. כדאי אפילו להתייעץ עם החברה ממנה רכשתם את תיק עזרה ראשונה לגבי הציוד והתחזוקה שלו.