הפסקת הריון עם הפלה בכדורים

אישה הרה אשר אינה מעוניינת להמשיך בהריון מסיבות בריאותיות או סיבות אישיות מתבקשת לפנות אל הוועדה להפסקת הריון ולקבל אישור. לאחר קבלת האישור לביצוע הפסקת הריון תוכל האישה לבחור בין הפלה בכדורים לבין הפלה באמצעות גרידה. נציין כי הפלה בכדורים ניתנת לביצוע רק בשלבים מוקדמים מאוד של ההיריון, את השיטה הטובה ביותר לביצוע הפסקת הריון בעבורך יקבע הרופא המטפל לאחר בדיקה.

מהם הסיכונים בהפלה?

הפלה בכדורים אפשר יהיה לבצע עד שבוע 7 של ההיריון, הפלה באמצעות גרידה ניתן לבצע עד שבוע 13 ובמקרים בהם יש צורך בכך גם במהלך שבוע 20 להריון. הליך הפלה בכדורים מתבצע באמצעות נטילת 2 כדורים, הפסקת הריון באמצעות גרידה מתבצעת תחת הרדמה מלאה, מדובר בהליך כירורגי לכל דבר. שני סוגי הטיפולים להפסקת הריון מתבצעים תחת השגת רופא.

כמו כל הליך כירורגי גם גרידה להפסקת הריון מביאה עמה סיכונים כמו היחלשות של צוואר הרחם או גרימת צלקות בחצוצרות. בטווח הקצר הפסקת הריון גורמת לתופעות לוואי זמניות כמו כאבי בטן דומים לכאבי מחזור, דימומים, תופעות הלוואי הזמניות חולפות בתוך כמה שבועות או כמה ימים. לאחר גרידה מתבקשות המטופלות ליטול אנטיביוטיקה למשך כמה ימים לצמצום הסיכויים לזיהום.

הפלה בקרב קטינות

קיימים מקרים בהם נשים צעירות מאוד מוצאות את עצמן בהריון לא רצוי, הוועדה להפסקת הריון מאשרת הפלות בנשים צעירות מתחת לגיל 18 גם ללא אישור ההורים. אם מדובר בהריון צעיר מאוד ניתן יהיה לבצע הפלה בכדורים ללא הליך כירורגי הדורש הרדמה מלאה. נציין כי הפלה בכדורים מביאה עמה תופעות לוואי כמו דימומים וכאבי בטן הנובעים מהתכווצות הרחם למשך כמה ימים עד כמה שבועות.

שלבים בטיפול הפלה בכדורים

מדובר בהליך נפוץ בעולם המערבי, הרבה מאוד נשים בוחרות היום הפלה בכדורים על פני גרידה. נדגיש כי ההליך מחייב השגחה של רופא, ניתן לקבל את הכדורים רק בבית חולים או בקליניקה פרטית, את הכדורים יש לקבל בטווח של 48 שעות בכדי להשלים את הפסקת ההיריון. הכדור הראשון גורם לחסימת הורמון בגוף הגורם להפסקת ההיריון ואילו הכדור השני גורם לכיווץ הרחם על מנת  לגרום לפליטה של תכולת הרחם החוצה. ההליך כלול בדימומים למשך מספר ימים, הדימום מעיד על פליטת תכולת הרחם.