שמרו על השיניים

מחפפים בצחצוח? מתחילים לחוש בכאב? אתם כנראה מזניחים את השיניים שלכם

במרוצת השנים הטכנולוגיה בעולם הרפואה גורמת לכך שכמעט כל איבר בגוף ניתן להחליף ואף לעצב, או להשתיל במקרה שאיבר כזה או אחר חדל מלתפקד או שאינו מתפקד כמו בעבר. עולם הרפואה התקדם מאוד בחמישים השנים האחרונות וכך גם רפואת השיניים.

כיום, ניתן לטפל בשיניים ולהתגבר גם על דברים שבעבר לא היו מצליחים להתגבר עליהם. כך לדוגמא, במקרה של שן שנשברה או כזו שהיה צריך לעקור, היו שמים במקומה שן זהב או במקרה של שבר בשן, כתר כסוף שהיה מחזיק אותה.

אנשים רבים מזלזלים בצחצוח השיניים ובהגיינת הפה – ומוצאים את עצמם לעתים אף בשלב מוקדם של חייהם נמצאים אצל רופא שיניים ונכנסים לסבב טיפולים ארוך שיכול גם לעלות להם כסף רב. ראשית, עדיף שתבדקו עם רופא השיניים כיצד ניתן להימנע כמה שיותר מהזנחה של השיניים כדי שבהמשך לא תצטרכו להגיע למצב של טיפולים שיכולים להיות אף כואבים ומעיקים.

השתלת שיניים לדוגמא, זה טיפול לא כל כך נעים שאליו מגיעים רק במקרה שהשן צריכה להיעקר וכדומה – וכדי להימנע מכך כדאי שנטפל בשיניים כמו שצריך.

הטיפולים בשיניים יכולים גם לעלות הרבה כסף וחשוב שיהיה לכם ביטוח בריאות לכל מקרה שכזה. טיפול שורש, ניקוי חניכיים (רגיל או עמוק), השתלת שיניים וגם סתימות וכתרים, כולם נמצאים תחת ההגדרה של טיפולי שיניים שתוכלו להימנע מהם אם תצליחו לשמור על הפה שלכם כמו שצריך. מה זה כולל? צחצוח נכון פעמיים ביום, שמירה על היגיינת הפה, המנעות מאכילה לאחר הצחצוח בלילה ועוד. כאמור, כדאי להתייעץ עם הרופא שלכם ולהבין דרכו מה הדברים שאתם צריכים לשפר בשמירה על השיניים שלכם.