זה לא חלום: שנת לילה איכותית בהישג יד

שוב קמתם עם כאבי גב? מרגישים עייפים לאורך כל היום? הסיבה לכך היא ככל הנראה שנת לילה לא איכותית שלא סיפקה מענה מיטבי לצרכים השונים של גופכם. כך תעשו זאת נכון

שנת לילה איכותית היא מרכיב חשוב בשמירה על אורח חיים בריא. הן ילדים והן מבוגרים נדרשים להקפיד על מספר מינימלי של מחזורי שינה איכותיים, כדי לאפשר לגוף להתאושש מהשגרה המעייפת, ולאפשר לו מנוחה כנדרש. לשם כך, המומחים תבעו את המונח "היגיינת שינה", כדי להבטיח את איכותה של השינה.

רבים נוטים להתלונן על כאבי גב, צוואר ולעתים כאבי רגליים לאחר שינה ארוכה. הם נוטים להסביר זאת בכך ש"ישנו יותר מדי", או חוסר יכולת להירדם. ההסבר לכך אינו טמון לרוב באורך השינה, או אפילו בתנוחת ההירדמות, אלא באיכות המזרן עליו הם ישנים. מזרן אורטופדי הוא מצרך הכרחי לשמירה על עמוד השדרה ועל מצבו הפיזי של הגוף במשך הזמן בו הגוף צובר אנרגיה מחודשת ליום שלמחרת. שינה איכותית על מזרן אורטופדי תבטיח יום ללא כאבים ורעננות מתמשכת.

מזרן אורטופדי הוא למעשה המפתח לשמירה על אותה היגיינת שינה עליה מדברים המומחים. שינה איכותית לא תתאפשר, אלמלא תתקיים על מזרן שמעניק את התמיכה הנדרשת לכל חלקי הגוף. מזרן אורטופדי טוב הוא כזה שמספק את התמיכה הזו מבלי לאפשר לגוף "לשקוע" לתוכו ואף יתאים עצמו למידת הלחץ המופעל על ידי כל איבר בגוף.

לא רק קפיצים

בעבר נטען כי מזרן קפיצים הוא מזרן הטוב ביותר כדי להגשים את המטרה הזו. כיום ידוע כי ישנן טכנולוגיות אחרות וחומרים שונים ומגוונים כדי לספק את התמיכה המרבית לגוף. אחד החומרים הללו הוא הוויסקו. מדובר בחומר אלסטי עם רגישות לטמפרטורה, מסוגל לשנות את צורתו במהלך השינה תוך התאמה מקסימלית לטמפרטורת הגוף ולתנוחה השינה.

למעשה, מזרני ויסקו מספקים בשילובים שונים תמיכה לכל תנוחה בה תבחרו לישון. הוויסקו מפזר נכון את משקל הגוף על המזרן ובחך מונע ריכוז של לחץ באזורים מסוימים. באופן זה, עמוד השדרה כולו ייהנה מהתמיכה לה הוא זקוק כל כך במהלך השינה. את ההבדל תרגישו כשתתעוררו לאחר השינה האיכותית - ערניים יותר, חיוניים יותר ומחויכים יותר.