עורך דין משפחה מסביר על צו עיכוב יציאה מהארץ

יציאה לחו"ל עם הילדים הופכת הרבה יותר מורכבת כאשר מדובר ביציאה מהארץ עם ילד להורים גרושים. החוק דורש את הסכמת שני ההורים ליציאת הילד מהארץ בשגרה, במקרים בהם אחד ההורים חושש מפני חטיפת הילד לחו"ל ניתן להוציא בעזרת עורך דין משפחה צו עיכוב יציאה מהארץ לקטין.

 

צו עיכוב יציאה מהארץ לקטין תקף עד לגיל 18, בית המשפט לענייני משפחה הוא הגורם האחראי להוצאת הצו, יש לפנות אליו בכדי לקבל את הצו או לערוך שינויים בצו קיים.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לילד

עורך דין משפחה יוכל לנהל בעבורכם את הדברים תוך פנייה מנומקת אל בית המשפט המסבירה מדוע אתם מבקשים כעת לבטל את הצו. בקשה לביטול הצו למטרת חופשה משפחתית לגיטימית לחלוטין, כל עוד שני ההורים מסכימים ליציאת הקטין מהארץ לא אמורה להיות כל בעיה. במידת האפשר כדאי להגיש את בקשת ביטול הצו עם חתימה של שני ההורים. ללא ביטול הצו אתם עלולים להגיע יחד עם הילד לשדה התעופה ולגלות כי אין באפשרותכם להוציאו מהארץ. לאחר שבטלתם את הצו כדאי להדפיס את האישורים המתאימים להביא אותם אתכם לשדה התעופה.

מתי בית המשפט מאשר את הביטול?

מעורבות של עורך דין משפחה תסייע לכם לקדם את הדברים נכונה, בית המשפט לוקח בחשבון פרמטרים כמו זיקה לארץ של ההורה עמו הילד יוצא מהארץ, בית המשפט בוחן האם ההורה מחזיק בנכסים ועבודה קבועה בישראל. במקרים בהם ישנו חשש לכוונה לעזוב את הארץ לתקופה ממושכת יותר עם הילד בית המשפט לא יאשר את ביטול הצו.

בית המשפט בודק גם מהי הזיקה של ההורה אל המדינה בה הוא מבקש לשהות עם הילד, כמו כן נבדק האם המדינה אליה מבקש ההורה לטוס עם הילד חתומה על אמנת האג. נבדקים גם הפרמטרים הבאים : גיל הילד, משך זמן השהייה בחו"ל, האם מדובר בהורה המשמורן? האם כבר היום יציאות דומות יחד עם הילד לחו"ל?

בתי המשפט בוחנים בקשות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בקפדנות רבה, אם תרצו לבטל את הצו במהרה ובראש שקט דרוש לכם עורך דין משפחה עם ניסיון מתאים בטיפול בבקשות דומות. הניסיון של עורך הדין הוא היתרון שלכם והדרך לקבל במהרה את האישור הנכסף.