עורך דין משפחה מסביר איך להתכונן למשפט

הופעה בבית המשפט מעוררת ברוב האנשים מעט חשש, רובנו נבקר מעט מאוד פעמים במהלך חיינו בבית המשפט, על רוב הביקורים האלו נשמח לוותר. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו להגיע אל בית המשפט מוכנים יותר, מעורבות של עורך דין משפחה היא המפתח להצלחה והתנהלות תקינה בבית המשפט.

פעמים רבות, אדם מגיע לראשונה אל עורך דין ואל בית משפט כאשר הוא נמצא בתהליך גירושין. מדובר בתקופה מאוד רגישה, תקופה בה עורך דין משפחה יוכל לשמש אור בקצה המנהרה. אם גם בעבורכם החוויה של בית המשפט נתפסת כמאיימת ומפחידה דעו שאנכם לבד, בית המשפט מעורר תחושות דומות ברוב האנשים. אך כאשר תדעו יותר על ההליך ועל הצפוי לכם תצליחו להתכונן כראוי ולהיות הרבה יותר רגועים. אם יש לצדכם עורך דין משפחה מנוסה אין לכם כל סיבה לדאגה.

טיפים להתנהלות נכונה בבית משפט

  • בית המשפט אינו תמיד הוגן, לא תוכלו לצפות מהשופט לקבל את ההחלטה הנכונה בעבורכם, עליכם לקחת בחשבון שהוא יבחר בדרך שאינה תואמת את הדרך שלכם.
  • כדאי לעשות כל מאמץ להגיע להסכמה עם הצד השני מחוץ לכותלי בית המשפט. השאירו להכרעת בית המשפט רק את אותם נושאים בהם אין לכם כל יכולת להגיע להסכמה.
  • אם אתם מיוצגים על ידי עורך דין משפחה הקשיבו להנחיות שלו ואל תדברו אלא אם קבלתם הנחייה ישירה. במידת הצורך, רשמו הערות לעורך הדין והעבירו אותן אליו. תנו לעורך הדין שלכם לבצע את עבודתו, אם בחרתם עורך דין משפחה עם המלצות אין סיבה לדאגה.
  • כבדו את השופט, השתמשו בגינונים של כבוד בבית המשפט בכל פנייה אל השופט.
  • יש להימנע מהערות או פרצופים כלפי השופט או הצד השני, גם אם הדברים מאוד מרגיזים אתכם עליכם להתאפק ולגלות בגרות.
  • הגיעו את בית המשפט בזמן, אסור לאחר! הקפידו על לבוש הולם, אם אנכם בטוחים מהו לבוש הולם לבית המשפט התייעצו עם עורך הדין.
  • את הילדים משאירים בבית, גם כאשר מדובר בבית דין לדיני משפחה, אם לא התבקשתם במפורש להביא את הילדים אל הדיון אל תעשו זאת. השופט לא יראה בעין יפה ניסיון להשתמש בילדים בכדי להפעיל מניפולציה רגשית כלשהי.