שיטות מנצחות לשיפור הזיכרון

חושבים שכושר הזיכרון שלכם דורש שיפור? זה הזמן להכיר תרגילים לשיפור הזיכרון שכל אחד יכול לנסות בעצמו, לתרגל ולעקוב אחר התוצאות. שיפור של כושר הזיכרון מומלץ בכל גיל, רוב האנשים הופכים מודעים לחשיבות הרבה של חיזוק כושר הזיכרון רק כאשר הם חשים בירידה בו בגיל מבוגר.

למעשה, אפשר וכדאי לטפח ולחזק את כושר הזיכרון בכל גיל. יש לנו הרבה מה להרוויח מזיכרון טוב יותר גם בגיל צעיר. כמו כן, ככל שהזיכרון שלכם יהיה מפותח ומיומן יותר כך הפגיעה בו בגיל מבוגר תהיה איטית יותר.

חשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם הירידה בכושר הזיכרון בגיל מבוגר מעידה על פגיעה קוגניטיבית עקב מחלה. על כן, כדאי להקדים לאבחן כל מקרה של ירידה בזיכרון בגיל מבוגר, בהתאם לאבחון תוכלו לקבל רשימה של תרגילים לשיפור הזיכרון לביצוע עצמי.

איפה שמתי את האוטו?

בשלבים ראשונים אנחנו לא זוכרים איפה חנינו את הרכב אך במקרים חמורים יותר אנחנו גם לא זוכרים מה היה בשבוע שעבר. קיימים מקרים בהם הירידה בכושר הזיכרון כבר חמורה מאוד, מקרים בהם אין אנו זוכרים היכן אנו מתגוררים או האם כבר נטלנו היום את התרופות. פגיעה בזיכרון עלולה להביא לפגיעה משמעותית בכושר התפקוד היומיומי, קיימים מקרים בהם עקב מחלות הפוגעות בזיכרון האדם אינו מסוגל עוד חתפקד באופן עצמאי מבלי לסכן את עצמו ואת הסביבה.

תרגילים לשיפור הזיכרון – תרגילים בסיסיים ראשוניים

הרשימה הבאה כוללת תרגילים לשיפור הזיכרון אותם יוכל כל אחד לבצע בעצמו ולשלב באורח החיים שלו.

  1. פעילות גופנית לשיפור זרימת הדם ובהתאם גם את כושר הזיכרון. אימון גופני יומיומי פשוט כמו הליכה ישפיע באופן חיובי על כל מערכות הגוף. כל שעליכם לעשות בכדי לשפר את בריאות הגוף הוא להתאמן למשך כ-25 דקות בכל יום.
  2. שימו לב לתזונה שלכם, זה הזמן לעבור לתזונה בריאה יותר עם מזון עשיר בנוגדי חמצון. תרגילים לשיפור הזיכרון כדאי לשלב עם המאכלים הבאים : ברוקולי, כרובית, פירות, עלים ירוקים, דגים, שמן זית, שמן אבוקדו, רימון, אגוזים.
  3. שינה טובה חשובה מאוד לשיפור כושר הזיכרון, נסו להקדים את שעת השינה שלכם ותבחינו בהבדלים.
  4. דיכאון ומצבים של מתח פוגעים בכושר הזיכרון, בבריאות ובאיכות החיים.