אז, מה אתה לומד?

לאחר סיום התיכון, הצבא והחזרה מהטיול הגדול, אנו מתחילים לתכנן את עתידנו וחושבים על מסלול לימודים ראוי באקדמיה. בעוד שלאחדים מבנינו מדובר בתהליך טבעי, ברור וללא שאלות, רבים אחרים דווקא מתקשים להחליט מה ללמוד. לימודי תואר ראשון, אפוא, נחשבים לצעד משמעותי מאוד שיש לתכנן אותו כהלכה - ולהגיע אליו מוכנים.

שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם:

אם היה לכם את כל הכסף שבעולם והייתם מסוגלים ללמוד ככל רצונכם - במה הייתם בוחרים לעשות לימודי תואר ראשון? כמו מי הייתם רוצים להיות? במה הייתם שמחים לעבוד כל חייכם? איזה תחום מסקרן אתכם - ככל שאתם מתעניינים בו יותר? מי הדמויות המשפיעות עליכם ובמה הן עוסקות? מה החלומות שלכם? כיצד אתם רואים את העתיד שלכם? מי המודל לחיקוי שלכם?

הבחירה לגבי מסלול לימודי תואר ראשון, מתחילת מתוך חקירה פנימית ויסודית. שאילת השאלות הנכונות - חשובה לא פחות מפתרונן. ולכן, על מנת להגיע להחלטה הנבונה ביותר, יש להקדים ולחקור פנימה את הצרכים הכי עמוקים שלנו. שכן, קיימים אנשי מקצועות רבים כל כך - שהיו מעדיפים לעסוק בתחום אחר לחלוטין, אם רק היה חוזר הזמן לאחור. האם אנחנו רוצים להימנות יחד איתם?

כיצד בוחרים מסלול לימודים?

כיום, כל מוסדות הלימוד באשר הם, מחזיקים יועצים ייעודיים בכל מחלקה. ניתן ליצור עם קשר טלפוני או להגיע לפגישה, במטרה לפתור יחד את הקונפליקט ולהיחשף למידע רלוונטי שחשוב להכיר ועלול להשפיע על ההחלטה. בנוסף, קיימים היום אתרים המציעים מידע מפורט על לימודי תואר ראשון. באתרים כאלה קיימת האפשרות להשאיר פרטים, עד לחזרת נציגים מטעם המוסדות הרלוונטיים בהם מתקיימים מסלולים בהם התעניינתם. מי שאין זה מספק אותו, יוכל לגשת אל מרכז להכוונה תעסוקתית ולערוך אבחון (בתשלום).

טיפ:

העצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל, היא שאם מדובר בלימודי תואר ראשון, חשוב מאוד שתבחרו במסלול פרקטי, אשר יעניק לכם אפשרות אמתית להיקלט בשוק העבודה בקלות. פעמים רבות, כדאי לשקול לימודי תעודה, הידועים ביתרון של חסכון בזמן. חשוב מאוד שלא לבזבז זמן על מסגרות לימודים שאינן מציעות מקצועות פרקטיים לעבודה בחוץ, מאחר שהשוק היום עמוס בטובי האנשים שנאלצים לשבת בבית או לשלם כספים נוספים על לימודי הסבה, בשל בחירה שגויה של תחום לימודים.