כספת איכותית היא כספת בתקן

כספת בתקן

כספת בראש ובראשונה הומצאה על מנת לשמור על חפצים ורכוש יקר ערך ולכן מורכבת בעצם מהמילה כסף הנמצאת בתוכה. ישנם כל מיני סוגים של תכולות הזקוקות להגנה, ישנם מסמכים חשובים הקשורים לעסקים, לביטחון המדינה או אפילו מסמכים הקשורים לאנשים פרטיים הזקוקים להגנה. ישנן תכולות מאוד יקרות המכילות תכשיטים העולים לא מעט שאנשים ובעלי עסקים מעוניינים שיהיו מוגנים בכל עת וישנם אנשים שאפילו מאחסנים סכומי כסף גדולים בתוך כספות מסוימות.

ישנן כספות שאמורות להגן על כלי נשק וכספות שצריכות להעניק הגנה מלאה למדיה מגנטית שיכולה לכלול כוננים ניידים, דיסקים המכילים קבצים או כל מכשיר דיגיטלי אחר. על מנת להגן על כל התכולות האלו בצורה הטובה ביותר גם מפני סוגים שונים של פריצות וגם מפני נזקים שיכולים לקרות לכספת היא צריכה לקבל תקן שיבטיח את יכולת המיגון שלה.

איך כספת מקבל תקן ומה זה אומר

כספת בתקן היא כספת שעברה סדרה של מבחנים או בדיקות. כאשר בודקים כספת בוחנים את העמידות שלה בסוגי פריצה שונים כמו פריצה באמצעות ניסיון קידוח וכלים אחרים. בנוסף, בודקים כמה זמן ואם בכלל כספת יכולה להגן על תכולתה מפני שרפה, לחות או הצפה שעלולה לקרות. התקן בעצם מציין את עמידות הכספת בפני גורמים מסוימים. כספות המאחסנות תכולה ספציפית לצורך העניין כסף או מסמכים העשויים מנייר תצטרך רמת מיגון וחסינות בפני אש נמוכה יותר מזו של כספת חסינת אש המגנה על מדיה מגנטית. מסמכים ומדיה מגנטית נשרפים בטמפרטורה שונה לכן כל כספת צריכה להיות מותאמת בדיוק אל החומר ממנה עשויה התכולה הנמצאת בפנים על מנת שתוכל להגן לא רק בפני פריצות אלא גם מפני נזקים אחרים. כמובן שעמידות הכספות השונות בפני פריצות בדרכים מסוימות באות לידי ביטוי בתקן. ישנן כספות שיהיה קשה מאוד לפרוץ אותן בעזרת קידוח כי עשויות כך שאפשרות זו לא תהיה קיימת ויש כאלה שיכולות לעמוד בפני פריצות כאשר הפורץ ינסה להשתמש בכח. בסופו של דבר, כאשר רוכשים כספת בתקן, ניתן לדעת בוודאות מהן יכולות המיגון שלה ולבחור אחת כזו שתעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר עבור אותה תכולה ספציפית.

כדאי להשקיע ברכישת כספת

לסיכום, כספת בתקן היא כספת איכותית אך גם לאיכות יש רמות שונות. ככל שהכספת תהיה איכותית יותר ובתקן מתקדם יותר, כך היא תהיה בטוחה יותר ותעשה עבודת מיגון ברמה גבוהה הרבה יותר. אם אתם מתכוונים לצאת ולרכוש כספת לבית, למשרד או אולי אפילו למקום אחר ואתם מעוניינים שתעשה עבודה טובה לאורך זמן בלי שתצטרכו לתחזק אותה, לתקן אותה ואפילו להחליף אותה לאחר זמן קצר, מומלץ מאוד שתרכשו כספת איכותית. ניתן לקנות כספות במקומות רבים שמוכרים המון מוצרים ולא בהכרח כספות. כספות אלו לא בהכרח יצליחו לעמוד בפני פריצות או נזקים אחרים כי קרוב לוודאי שלא יהיו אלו כספות בתקן.