קופה ממוחשבת, ליבה של כך עסק

כיום קופה ממוחשבת תופסת בכל עסק את החלק העיקרי, בין אם ההקשר הוא לניהול המלאי, ניהול אנשי המכירות או ניהול חשבונות. קופה ממוחשבת תופסת תפקיד כל כך נרחב שבלעדיו מאוד קשה להתנהל, אולי נכון יותר לומר ללא קופה ממוחשבת הזמן היקר שלנו היה מתבזבז על ענייני מנהלת וחשבונאות. היתרון הגדול של קופה ממוחשבת הוא שהיא מבוססת מחשב. וככזו ניתן למעשה להשתמש בה למגוון נושאים ביניהם ניהול לקוחות, מבצעים ושיווק ללקוחות חדשים וקיימים.

התועלת בקופה ממוחשבת

אחד התועלות הבולטות בשימוש בקופה ממוחשבת בא לידי ביטוי בחיסכון הגדול בזמן. הזמן הפך ברבות השנים לאחד המצרכים היקרים ביותר, וככזה חשוב לנו לנצל כל רגע, כאן נכנסת לתפקידה קופה ממוחשבת. ניהול מלאים, בקרה על הכנסות והוצאות, מבצעים ללקוחות וניהול עובדים הם רק קצה המזלג ליכולות הבלתי מוגבלות של קופה ממוחשבת. בנוסף מבצעים בחנות על מוצרים מסוימים או ניהול מערך שוברים או קופונים שמשמשים להגברת המכירות בזמני שפל ניתנים לניתוח וניהול בלחיצת כפתור. הבקרה על המוצרים בעזרת קופה ממוחשבת מאפשרת לנו לקבל מידע בזמן אמת על כל מוצר ומוצר, המידע רלוונטי וחשוב על מנת שנוכל ללמוד את הלקוחות שלנו, את ההעדפות שלהם וכך נוכל למכור להם בדיוק את מה שהם צריכים.

בחירת חברה לקופה ממוחשבת

כמו כל מוצר אחר גם לקופה ממוחשבת יש רמות שונות ואיכויות שונות. האיכות ברוב המקרים מתבססת על התוכנה שנכתבה עבור הבית העסק. חשוב לציין כי לרוב יש תוכנת בסיס שברוב המקרים כוללת את כל צורכי העסק הבסיסיים, ועליה ניתן לשדרג ולהוסיף מודולים ורכיבים שמאפשרים את הרחבת השימוש בתוכנת הקופה ממוחשבת. לדוגמה הבסיס כולל ניהול כספים, הוצאות והכנסות, מכירה ומלאי ואילו אם נרצה להוסיף מועדון לקוחות נוכל לעשות זאת בעזרת הרחבה של התוכנה. מעבר לתוכנה ישנו אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון כאר וכשים קופה לעסק, האלמנט הוא השירות, לא כולם נותנים את אותו שירות, זה ברור אך יהיו כאלו שיתנו יותר או אפילו יאפשרו לכם הרחבת שירות לשעות שאינן שעות העבודה, מעין כונן חירום. יש לכך יתרון גדול במיוחד אם העסק שלכם פעיל בלילות.