אבי-אל עבודות מתכת בע"מ

מפעל מתכת עוסק בהיתוך, עיבוד ומיחזור של סוגי מתכות שונים. אנשי המקצוע במפעל מציעים גם שירותי עיבוד שבבי וניתן לתאם מול שיפוץ ותיקון ציוד מכני כבד. היתרון של המפעל הוא ריכוז סל שירותים רחב תחת קורת גג אחת ועבודות מסגרות מורכבות במחירים נוחים

מתכות מתאפיינות בהולכה חשמלית והולכת חום גבוהות ולכן הן נפוצות בתחומי התעשייה השונים. מפעל שבוחר להתמחות בטיפול בחומרי גלם מן הסוג הזה מציע למעשה שלושה סוגים עיקריים של שירותים:

א. היתוך - הפעולה העיקרית שעושים במפעל היא היתוך. זהו חלק מתהליך הפקת מתכת שמטרתו לייצר מתכת גולמית מעפרה. יחד עם זאת, לא בכל מפעל מבצעים היתוך ברמה הנדרשת. ההיתוך דורש מיומנות גבוהה והוא מחייב היכרות עם מאפייני המתכות. לרוב המתכות יש תכונות בולטות שמסייעות להיתוך ומבטיחות שימוש נרחב בתוצרים. תכונות המתכת שקשורות להיתוך הן צפיפות גבוהה, קשיחות, טמפרטורת התכה ורתיחה גבוהות, מוליכות תרמית במצב צבירה מוצק ונוזל, מוליכות חשמלית ואפשרויות ריקוע ומתיחה.

ב. עיבוד - מפעלים ברחבי הארץ מציעים שירותי עיבוד מתכת ושימוש במתכת לייצור כלים, צורות ומבנים. תחום העיבוד כולל מגוון רחב של טכניקות וטכנולוגיות שונות. בנוסף, יש להבחין בין עיבוד כללי לבין עיבוד שבבי בשטח ועיבוד שבבי כבד וקל. עיבוד שבבי מחייב את נציגי המפעל להחזיק במכונות ייעודיות ולשלב עבודות ריתוך ומסגרות ברמה גבוהה.

ג. מיחזור - במפעל מתכת יכולים להציע גם מיחזור. נהוג להבחין בין מיחזור מתכות ברזליות ואל ברזליות, אך המטרה המשותפת היא שימוש חוזר במתכת. מיחזור פסולת פלדה ומתכות ברזליות נעשה בתוך המפעל בתנורים שמגיעים לטמפרטורה של 1,800 מעלות צלזיוס. המשמעות היא סיכון בטיחותי גבוה ומחויבות להקפדה על כללי עבודה מדויקים.

שיפוץ ותיקון ציוד מכני כבד ועבודות מסגרות מורכבות

מלבד האמור לעיל, במפעל מתכת מציעים שירותי שיפוץ ותיקון לציוד מכני. זהו ציוד המתאים בעיקר לקבלני בניין ולחברות שמחזיקות בציוד מכני כבד כמו טרקטורים, מחפרים ומכבשים. מפעל שמתמחה במתכות יכול להציע את שירותי השיפוץ והתיקון כי לו את הציוד הנדרש. שירותי השיפוץ והתיקון ניתנים למחצבות, חברות בניה וחברות בענף התעשייה. המטרה של השירות היא להחזיר את כלי הצמ"ה לעבודה במהירות ובזמן הקצר ביותר.

עוד שירות שניתן במפעל מתכת כולל עבודות מסגרות מורכבות. בתוך המפעל יש שטח גדול המוקצה לעבודות ריתוך ומסגרות גדולות, קטנות או בינוניות בלבד. המסגריה תומכת בעבודות החריטה הרגילות של המפעל וגם נתמכת על ידו. הטיפול העיקרי שמתבצע במחלקת עבודות מסגרות מורכבות הוא בחומרי פלדה, אלומיניום ונירוסטה. עבודות מסגרות מתבצעות תוך שימוש באלקטרודות מתאימות ותוך הקפדה על מפרט ריתוך יעיל. בנוסף, במידת הצורך ניתן לפנות לגורם מוסמך לצורך שחרור מאמצים.

איך בוחרים מפעל מקצועי?

אחרי שמכירים את תחומי ההתמחות של המפעל ואת הייחודיות בעבודה עם מתכות, ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבדוק איך בוחרים אנשי מקצוע. ראשית, כדאי לקבל המלצות על מפעלים שעוסקים בתחום ולשמוע חוות דעת אובייקטיבית של לקוחות מרוצים. שנית, רצוי להגיע למפעל כדי לראות מקרוב את סביבת העבודה. יש לתת עדיפות למפעל מסודר, מאורגן ונקי שבו מציבים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. סדר וניקיון הם אינדיקציה מצוינת לרמת המקצועיות של המפעל ולמחויבות שלו כלפי הלקוחות.

בחירת מפעל מתכת עשויה להימשך מספר שבועות אך היא שווה את ההשקעה. קשה להחליף מפעל אחרי תחילת הפרויקט ואפשר להימנע מכך בקלות אם בודקים את תחומי ההתמחות.