כל מה שרציתם לדעת על תקלות במקבוק פרו

מעט ואין בית שאין בו מחשב נייד. מחשב נייד הפך להיות כלי שימושי, נפוץ ובעל יכולות כמעט בלתי מוגבלות. אם בעבר מחשב נייד היה שייך לצרכנים בעלי ממון הרי שכיום כל סטודנט, נער או ילד הינו בעל מחשב נייד. אפילו בבתי הספר היסודיים הוקמו כיתות לימוד ייעודיות עם מחשבים ניידים בתוכם. יחד עם יש כמה סוגים של מחשבים ניידים הנבדלים ביניהם במותג ובסוג מערכת ההפעלה שלהם. ובאופן כללי הם נחלקים ל 3 קבוצות עיקריות, מחשבי PC, מחשבי לינוקס (יוניקס) ומחשבי IOS שהם מיוצרים על ידי אפל ונקראים גם מקינטוש. עם הנוחות של הניידים באות גם התקלות, ולא אחת יש צורך בביצוע תיקון מקבוק פרו. יש מגוון גדול של דגמים ומותגים ולכל אחד מהם יש תקלות אופייניות לסוג הדגם אולם יחד עם זאת יש תקלות נפוצות שיכולות להיגרם בכל מחשב נייד. מעבדת מחשבים מקצועית אמורה וצריכה לתת מענה על כל התקלות על מנת לספק תיקון מהיר, יעיל ומקצועי.

 

סוגי תקלות נפוצות במחשבים ניידים

כפי שאמרנו למחשבים ניידים מדגמים שונים יש תקלות המזוהות עם סוג הדגם כאשר יש תקלות נפוצות הקיימות במרבית המכשירים אולם יחד עם זאת למותגים או דגמים מסוימים יש תקלות ייחודיות המאפיינות אותם ומחייבות בעל מקצוע מיומן על מנת לפתור אותם. מחשבי אפל נחשבים למחשבים המחייבים מקצוענות וניסיון בתיקונם, כך למשל תיקון מקבוק פרו אינו יכול להתבצע סתם כך על ידי כל אחד אלא על ידי בעל מקצוע שי לו ידע וניסיון בתיקון מקבוק פרו. תיקון לא מקצועי עלול להביא לתקלות או אפילו להשבתת המכשיר לצמיתות. בין כלל התקלות שקיימות בתחום המחשבים הניידים ללא ספק יש בעיות שחוזרות על עצמן כמעט בכל המותגים. גם בדגמים מתקדמים וגם בדגמים פשוטים, ההבדל הוא שאם צריך לבצע תיקון מקבוק פרו הרי שתצטרכו לאתר מעבדת מחשבים שמבינה כיצד לטפל במחשבי אפל. לעיתים תקלות שנראות פשוטות למדי יכולות להפוך לרציניות וזאת בגלל חוסר ידע אפילו הבסיסי כמו איך לפתוח את המחשבים הללו. לפניכם שלושת התקלות הנפוצות יותר ובעיות אופייניות שקיימות במחשבים ניידים ולא דווקא במחשבי מקבוק:

סוללה נגמרת מהר

אחת התופעות הנפוצות ביותר שאינן קשורות דווקא אל תיקון מקבוק פרו היא הסוללה שזמן העבודה של מתקצר, בעיה זו קיימת בכל מכשיר שפועל על סוללות אולם במחשבים ניידים זה בא לידי ביטוי בצורה משמעותית מכיוון שאם אתם רגילים לעבוד ללא מטען במשך שעה או שעתיים הרי שאם הסוללה מחזיקה חצי שעה או פחות זו בעיה מבחינתכם. הפתרון הפשוט הוא להחליף סוללה אולם יש לכך כמה תניות כאשר הראשונה שבהן היא שיש לבצע זאת במעבדה מקצועית שיש לה ידע בביצוע תיקון מקבוק פרו על מנת שההחלפה תהיה מקצועית וללא נזקים.

התחממות המחשב

תופעת ההתחממות נפוצה כמעט כמו עניין הסוללה. הסיבה להתחממות נובעת מלא מעט גורמים אולם הגורם העיקרי הוא האבק. כאשר מצטבר אבר בגוף הקירור החום שנוצר אינו מנודף החוצה והמחשב מתחם, תופעת ההתחממות יוצרת בעיות רבות ביניהן איטיות המחשב, קיפאון, כיבוי והדלקה. אם לא תטפלו בבעיית התתחממות סביר להניח כי יגרם נזק למחשב שלכם.

דיסק קשיח מלא

אתם מורידים קבצים, שומרים תמונות ומאחסנים שירים כולם יושבים על הדיסק הקשיח, בין אם הוא דיסק מכאני או SSD הקיבול שלו מוגבל ולכן לא אחת יש צורך בניקוי קבצים ישנים או לשדרג את הקיבול בגדול יותר, אולי החלפת דיסק קשיח נשמעת כפעולה פשוטה אולם גם כאן נדרשת מעבדה שמתמחה בביצוע שדרוג וגם תיקון מקבוק פרו על מנת להבטיח שלא יגרם נזק.

מקשים לא עובדים

את הזנת הנתונים למחשב אנו מבצעים עלידי שימוש במקלדת, הבלאי שלה דיי גבוהה ולא אחת מקשים מפסיקים לעבות או נשברים. מעבדה לתיקון מקינטוש תוכל לתת לכם מענה בתיקון המקשים.