תיקון מחשב נייד מתחילה בבדיקת התקלות

ברגע שברצונכם לתקן מחשב נייד, עצרו ונסו לאתר את מקור התקלה. האם כדאי לטפל בה, האם היא קריטית. לפני שאתם בוחרים לאיזה טכנאי שיתקן את המחשב, בדקו מחירים שונים, עשו השוואה בין מקומות שקרובים יותר לביתיכם, ומה הכי רלוונטי ושווה עבורכם. קיימים כמה סוגי תקלות:

מטען לקוי - המטען הינו שומר על זרם החשמל במחשב, מטעין את הסוללה עש טעינה מלאה, ושומר על אורך החיים של המחשב. ברגע שיש תקלות במטען הכוונה שהמטען לא מטעין, הזרם החשמלי לא עובד, לאחר שתיגמר הסוללה המחשב לא יוכל לחזור לתפקוד. הוא יכבה ולא נוכל להדליקו. לכן, במצב בו שמטען לא עובד, גשו לתיקון ורצוי שתגלו את התקלה בהקדם האפשרי. 

שקעים או חיבורים לקויים - במקרה והשקעים לא עובדים לא ניתן להטעין את המחשב וכמו שציינו קודם המחשב לא יוכל להמשיך לתפקד. ברגע שחיבורי המחשב לא עובדים, כמו חיבור העכבר, USB, שקע אוזניות וכדומה, לא יתפקדו - לא יוכל להיות שימוש מלא במחשב של כל חלקיו. 

בעיות תוכנה - ברגע שתוכנת המחשב לא תעבוד, האיכות של המחשב תרד, ויכול להיווצר מצב שהוא יפסיק לעבוד. עדכון תוכנות הוא דבר מאוד חשוב לבמשך פעילות המחשב. 

אילו סוגי בעיות מחייבות תיקון מחשב נייד?

קיימים כמה סוגים של תיקון מחשב נייד. לפני שאנו נותנים את המחשב שלנו לאחד הטכנאים - בררו עליו פרטים, שמעו המלצות ממכרים, ולחילופין אם זה בחנות, אז לברר שהחנות באמת מוכרת, ומקורית.

מסך מקולקל - ניתן להמעיט את האחוזים שתקרה תקלה כזו בניקוי פתחי האוורור של המחשב. בחלק מהפעמים שאנו חושבים שהמסך הוא הבעיה העיקרית - אנו טועים. בדרך כלל הבעיה הינה במחשב ולא במסך. שיטה באמצעותה ניתן להבחין האם הבעיה קשורה למסך או לא: חברו את המחשב למסך אחר כמו טלויזיה או כבל HDMI. אם ישנה תמונת מסך, כנראה שהבעיה קדורה למסך.  

מסך שבור - יכול להיגרם מנפילה של המחשב, דריכה על המחשב, הנחת דברים כבדים על המחשב ועוד. כתוצאה מכך המחשב יכול להחליף את צבע המסך, פסים, ושברים. בכל המקים האלו צריך להחליף את מסך המחשב. 

מסך מרצד - מסך מרצד הינו מסך שמראה את התצוגה מטושטש, או שהוא מתחיל להבהב. במצב של מסך מרצד, לרוב ממליצים הטכנאים להחליף את הסמך. 

 

איזה טכנאי הכי מומלץ לביצוע תיקון מחשב נייד?

זוהי שאלה שלא ניתן לענות עליה בוודאות. כל אחד יכול לבחור באיזה טכנאי שרק ירצה לצורך תיקון מחשב נייד אך יש לחשוב טוב לפני שבוחרים טכנאי. יש להתייעץ עם מכרים, לשמוע המלצות, לקרוא תגובות, לשמוע דעות של לקוחות קודמים. תשוו מחירים - כי הרי המחיר לא קובע את האיכות. כל אחד יכול לבחור כרצונו. חשוב לקחת טכנאי אמין, שאתם בוטחים בו והוא יודע לעשות את העבודה שלו עמו שצריך. אחד עם ניסיון. 

אנו ממליצים לכם לתקן את המחשב נייד שלכם בעת הצורך, וודאו כי אתם מגלים את התקלה מהר ככל האפשר.