קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

איך בוחרים כספת לצורכי עבודה

כספות

למרות שבשנים האחרונות המון מידע עסקי נמצא על פורמטים דיגיטליים, עדין משרדים ועסקים שונים מחזיקים בניירת רבה ובעוד רכוש הזקוק להגנה מרבית. על מנת לבחור את הכספת הטובה והמתאימה ביותר לצורכי המשרד המסוים שלכם, ישנם מאפיינים וקריטריונים שונים לכספות שמומלץ וחשוב ביותר לקחת בחשבון טרם הרכישה. כספות מטרתן הראשונה לשמה הן הומצאו היא להגן על תכולות או על רכוש יקר ערך בעיקר מפני פריצות וגנבות.

כיום, מייצרים כספות שונות ומשוכללות שלא רק מגנות על רכוש משרדי בפני פריצות אלא יכולות להעניק לרכוש הגנה גם מפני נזקים בלתי צפויים שעלולים להזיק או להשמיד את התכולה לחלוטין. ענף הכספות הוא רחב מאוד ומציע סוגי כספות המתאימות להגנת רכוש ספציפי, כספות איכותיות יותר ואיכותיות פחות, עם מנגנון אחד או יותר ובגדלים שונים ומשתנים. בשורות הבאות נבחן מאפיינים וסוגים שונים של כספות שיכולות להגן על תכולות שונות ונבין על מה מומלץ לשים דגש לפני שרוכשים את הכספת הנכונה.

מאפייני כספות שונות

כמו שהתחלתי לציין, כספות מיוצרות בסוגים וסגנונות שונים. על מנת לרכוש כספת משרדית טובה ואיכותית, ישנם קריטריונים שיסייעו לנו בבחירה המתאימה. הנה כמה דוגמאות לכספות שונות:

  • כספות חסינות אש: עלינו לקחת בחשבון האם התכולה שלנו תזדקק לתקן חסינות אש. רכוש המורכב מניירת על סוגיה השונים או מדיה מגנטית על סוגיה השונים מומלץ שיאובטח בתוך כספת עם תקן חסינות אש. חשוב לציין שכספות חסינות אש מתאימות לתכולה באופן ספציפי כיוון שלכל חומר ישנה טמפרטורת בערה שונה. בנוסף, ישנן כספות שיכולות להגן על התכולה למשך זמן קצר ואחרות, שיכולות להעניק הגנה לזמן ממושך יותר.
  • כספות בתקן: כספות בתקן נחשבות לכספות האיכותיות ביותר כיוון שהן היחידות המציינות רמות מיגון ודאיות. כספת שקיבלה תקן בעצם עברה סדרות ומבחנים שקבעו את יכולות המיגון שלה שהוא התקן עצמו. ישנן כספות חסינות אש, כספות עם תקן עמידות בפני ניסיון פריצה על ידי קידוח, חומרי נפץ ועוד.
  • כספות כבדות: כספות כבדות בדרך כלל נרכשות עבור תכולה מסוכנת שעלולה לסכן חיי אדם גם ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית. ישנם ארגונים המחזיקים במידע רגיש ומסווג כמו משרד הביטחון וארגונים כמו משטרת ישראל המחזיקה בכמות גדולה של כלי נשק. כספות כבדות בעלות יתרון מרכזי. בלתי אפשרי לעקור אותן ממקומן ולגנוב אותן עקב משקלן העצום. מה שחשוב להבין הוא שמשקל כספת אינו מעיד על יכולות המיגון שלה לכן חשוב לוודא אותן.

היכן רוכשים כספת איכותית

בסופו של דבר אם נרצה לוודא שאכן אנחנו רוכשים את הכספת האיכותית והמתאימה ביותר עבור הרכוש המשרדי שלנו, עדיף לא לנחש ולפנות אל חברה מקצועית שמציעה מגוון רחב של כספות, ביניהן גם כספות משרדיות מסוגים שונים. איש מקצוע יסייע ויכוון אתכם לבחירה הנכונה וכך לא תסכנו את הרכוש שלכם על ידי אבטחתו בכספת שאינה מתאימה.