קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

פרספקס! וכל מילה נוספת מיותרת

אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר הוא פרספקס. מייצרים ממנו מגוון עצום של מוצרים בתחומים שונים ומגוונים, החל מהתעשייה ועד למטבח שלנו בבית. פרספקס הינו פולימר פלסטי שמאוד קל ליצור ממנו ולעצב אותו. רבים מקבילים את הפרספקס לזכוכית ולא סתם, פרספקס שקוף כמו זכוכית ואפילו יותר ממנה כלומר פרספקס מעביר דרכו יותר אור מאשר זכוכית מעבירה. שימוש בפרספקס נותן מענה בתחומים רבים במיוחד אצל בעלי העסקים, החל מהשילוט המואר ועד למתקני תצוגה, כל אלו ועוד הרבה עשויים פרספקס.

היתרונות של פרספקס

כאמור לפרספקס מספר יתרונות בולטים כאשר הראשון שבהם היא העובדה שמאוד קל ליצור ולעצב עם פרספקס. להבדילך מזכוכית שהיא שבירה ומאוד קשה לעיבוד, פרספקס ניתן לכיפוף על ידי חום ולחיתוך ועיצוב על ידי לייזר או CNC. ניתן לימור ממנו אין ספור מוצרים. הפרספקס נקרא בפי כל "זכוכית אקרילית", ואכן הדמיון הרב שיש בין הזכוכית לפולימר השקוף גבוה מאוד. אולם כאשר הפרספקס נכנס לשוק הוא החליף בהרבה מקומות את הזכוכית המסורתית, המקום הראשון שזה בא לידי ביטוי היה בחנויות התכשיטים. אמנם לזכוכית יש את המגע והמרקם שלחה אולם זכוכית כפי שציינו קודם מתנפצת בקלות ולכן בהרבה חנויות תכשיטים החליטו ליצור את עמדות התצוגה מפרספקס ולא מזכוכית כפי שהיו רגילים. יתרון משמעותי נוסף במיוחד כאשר מדברים על תצוגות הוא שהאור שעובר דרך פרספקס הינו רב יותר מאשר זכוכית ולכן הברירות גבוהה הרבה יותר. השימושים הרבים שיש לפרספקס באים לידי ביטוי במגוון תחומים, הרבה מעבר לעולם התכשיטים, הסיבה היא שיש זמינות גבוהה עבור פרספקס ואין צורך בלוגיסטיקה מורכבת על מנת להשתמש בלוחות אלו, לעומת זאת זכוכית מחייבת זהירות רבה כי אחרת סביר להניח כי היא תתנפץ.

שימושים נוספים עם פרספקס

מעבר לשימושים שיש בתחום הפרסום, השילוט והתצוגה גם בתחומים רבים אחרים אנו מוצאים את לוחות פרספקס, אחד ממקומות אלו הוא בבית, עיצוב הבית תוך שילוב אלמנטים שמיוצרים מפרספקס מקנה לכלל העיצוב נראות מיוחדת, הייטקית בעלת נוכחות מרשימה. כך למשל עיצוב כיסאות בר או דלפק מואר שכולו פרספקס ימשוך תשומת לב רבה יותר מאשר דלפק שיש או עץ סטנדרטיים. כמו כן מעבר לעובדה של פרספקס שקוף ראוי לציין כי יש לוחות פרספקס צבעוניים בגוונים רבים כמו גווני זהב, כסף, זוהרים וזרחניים, אפילו לוחות פרספקס עבים במיוחד שמהם עושים את חופת הטייס. כמו כן שימוש עיקרי נוסף שיש עם פרספקס הוא בתחום הרפואה והמחקר, מבחנות, צנצנות ושאר כלים שימושיים בתחום כולם מיוצרים מפרספקס, המחירים זולים יותר, העמידות גבוהה יותר והמוצר בסופו של יום ירוק יותר והכוונה היא שניתן למחזר את כל מוצרי פרספקס וליצור מהם דברים נוספים ואחרים ככל העולה על הדמיון, כל מה שצריך זה לדמיין, לתכנן וליצור, הפרספקס ממש אינו המגבלה.