קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

לתת תוספת לבית

הבניין ישן והדירות בו צריכות שינוי? חשבו על תמ"א 38
 
בניינים רבים בישראל נחשבים כבר לישנים מאוד. יש כאלה שעברו את ה-30 וה-40 שנים וכאלה שעומדים עוד מתקופת קום המדינה. בחלק מהבניינים נעשו עבודות שיפוץ אשר חיזקו אותם, חלקם התמקדם בשדרוג הבתים עם תוספות כמו חדרים או בניית מרפסות אשר ישקיפו לים או לרחוב - פשוט לשדרג.
 
אם אתם מתגוררים בבניין ישן יחסית, יש באפשרותכם לעשות מהלך שישנה אותו מן הקצה אל הקצה. כיום יש אופציה שנקראת תמ"א 38, פרויקטים אשר מחדשים בניינים ישנים ורעועים, מוסיפים חדרים לדירות ועוד.
 
אצל חלק מהבניינים אשר בוחרים בפרויקט תמ"א 38, בחלק מהדירות הקבלנים עסוקים בבניית מרפסות, תוספת של חדרים מסביב, חיזוק המבנה כמובן, מבחינת העמודים שמסביב לבניין והתשתיות שלבטח לא עברו שיפוץ כבר עשרות שנים והפכו לרעועות עד כדי כך שלעתים הבניין אף כמעט ואינו ראוי למגורים - זאת מבלי שהדיירים אשר מתגוררים בו מודעים לכך בכלל.
 
אז אם קיבלתם החלטה בבניין שהולכים על שיפוץ שלו, דעו שבניגוד לתכנית הפינוי בינוי בו הורסים בניינים שלמים מהיסוד ובונים אותם מחדש, אז בתמ"א תוכלו לגור בדירה שלכם ברוב הזמן של השיפוצים ולא תצטרכו להעתיק את מגוריכם ממקום למקום לפרק זמן ארוך מדי.
 
חשוב מאוד שתבדקו את הנושא על התושבים בבניין, שלאף אחד לא יהיו הסגות וכדאי להקשיב לדעות של כולם. ברור שתמיד יהיו כאלה שמתנגדים אך אם 80% מהבניין מעוניין בכך, יש אפשרות גם להעביר את ההחלטה הזו. מדובר בהחלטה לא פשוטה, כיוון שעל אף שבסופה הבית יגדל והבניין יהיה הרבה יותר בטוח לגור בו (ואף יפה יותר חיצונית) לא לכולם מתאים שהבית שלהם יהפוך לאתר בנייה למשך תקופה ארוכה ולכן צריך לעשות את הכל ברגישות.