מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים
קטגוריה: עיצוב פנים

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צ
...

איזה סוגי גדרות יש ואיזה שימושים יש להם

איזה סוגי גדרות קיימים ולמה משתמשים בהן?

גדר היא סוג של מכשול שאמור למנוע מעבר מגורמים לא מורשים להיכנס לשטחים שלכם, לסמן גבולות בשטח מסוים או לשמש כהצהרת בעלות. מכשולים קיימים לשורה ארוכה של מטרות וניתן להשתמש בהם בצורות שונות. הנה למשל כמה שימושים נפוצים במכשולים מן הסוג הזה לאורך ההיסטוריה:

להן השימושים העיקריים של גדרות:

א. הגנה מפני פורצים – אנשים פרטיים משתמשים במכשולים כדי להגן על החצר, החנייה, הכניסה לבית, הגינה או המרפסת מפני חדירה של פורצים. המכשולים מעניקים תחושת ביטחון והם מקשים בצורה משמעותית על כניסת גורמים לא מורשים. מהבחינה הזו מהווים מכשולים השקעה משתלמת לטווח קצר וארוך, גם כי הם מעלים את ערך הנכס.

ב. מעבר בעלי חיים – חלק מהמכשולים משמשים כדי להקשות על מעבר בעלי חיים. המטרה יכולה להיות להקשות על מעבר בעלי חיים מהפנים או מהחוץ, לפי צרכי הלקוחות. כך למשל, בשטחי מרעה משתמשים במכשולים כדי להקשות על מעבר בעלי חיים כלפי השטח המוגדר.

ג. לצרכי אסתטיקה – אי אפשר להתעלם מהערך המוסף של גדרות מעוצבים ומהפתרון האסתטי שהן מייצרות בגינה או בחצר. ניתן לראות זאת בבתים פרטיים, במקומות ציבוריים, בבתי ספר וגני ילדים ועוד. מכשולים שמיוצרים מחומרי גלם איכותיים יכולים לספק מראה אסתטי מרשים ולשדרג בצורה משמעותית את המראה של הגינה או החצר.

ד. צרכים ביטחוניים – במערכת הביטחון והצבא משתמשים במערכות אלקטרוניות לצרכים ביטחוניים. מערכות אלו נמצאות בגבולות ובמתקנים ביטחוניים ויש עליהן חיישנים שמיועדים לזהות חדירה. זיהוי מוקדם של החדירה מאפשר להקפיץ כוחות למקום ולטפל באירועי חירום.

איך בוחרים את המכשול שהכי מתאים לצרכים שלכם?

כפי שניתן לראות, יש סוגים רבים של מכשולים שמיועדים לתחום שטח ולכן לא תמיד קל לבחור מתוכם את הגדר שתתאים לכם. הפתרון הוא להשוות בין הסוגים הקיימים לפי ייעוד הגדר, הרכב, צורה, חומרי גלם, מידות, מבנה וכן הלאה.

כדאי גם להתחשב בזמן הקיום המתוכנן של הגדרות ולהחליט האם הן נועדו  לשימוש של טווח קצר או ארוך. יש לקחת בחשבון את ההבדלים בין התקנת המכשול על גבי הקרקע או על גבי תשתית בטון כי יש לזה משמעות כספית.