מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים
קטגוריה: עיצוב פנים

מעלית שעולה או מעלית שיורדת? ככה בוחרים מעלית למסכים

אחד הטרנדים החוויתיים שתמיד צועד קדימה מבחינת הטכנולוגיה יהיו מסכי הטלוויזיה. הם הופכים להיות דקים יותר, קלים יותר, חדים יותר ומשוכללים יותר. אם בעבר היחסית לא רחוק המסכים היו שוקלים 50 קילוגרם וצפונה הרי שהיום המשקל המרבי לא יעלה על 5 - 10 קילוגרמים. במקביל לשינויים שעוברים מסכי הטלויזיה גם המתקנים למסכים לא מפסיקים לעבור התפתחויות ושינויים וכיום נוכל למצא מתקנים צ
...

הגיע הזמן להתחדש - תמ"א 38 פינוי בינוי

פרויקט פינוי בינוי הלך לראשונה בישראל משנת 1998, אז הוכרזה לראשונה כי מדיניות משרד הרווחה הינה לעודד פרויקטים מסוג זה. מטרת הפרויקט הינה הריסה מוחלטת של בתי מגורים ישנים ועל הקרקע עליה הם עומדים בניה מחדש של בנייני מגורים חדשים.
תהליך זה נוצר עקב המחסור הגדול בדירות הקיים בעיקר באזור המרכז, בשל כך החליט משרד הרווחה כי פרויקטים מסוג זה עשויים לסייע בכל הקשור לפתרון הבעיה, פרויקטים אלו בעיקר מתבצעים בעיקר בשכונות חלשות כלכלית וחברתית גם כן בניסיון לסייע להם להשתדרג באורח החיים שלהם.

על מנת שתהליך פינוי בינוי יצא לפועל על הקבלן המבצע להחתים את כלל הדיירים בבניין כי הם מסכים לביצוע התהליך. על הקבלן להציע פיצוי הולם לדיירים, ובהמשך דירה לפחות בגודל שהייתה להם טרם השיפוץ, לוחות הזמנים שהוא צריך לעמוד בהם הינם תוך שלוש שנים. הרווח העיקרי של הדיירים הינו השבחת הנכס שלהם, ללא כל השקעה כספית מצידם.

עיר מרכזית בישראל בה מתבצעים פרויקטים רבים של פינוי בינוי הינה גבעתיים. בשנים האחרונות החלו להתבצע פעולות רבות ברחבי העיר שמטרתם הינה לחדש את המראה והתדמית של העיר. העירייה החליטה כי אחת הדרכים להשיג את מטרה זו הינה פרויקטים של פינוי בינוי בגבעתיים שמטרתם למשוך קהל יעד צעיר להתגורר בעיר, ובכך לשנות את הסטגמה על גבעתיים כי היא עיר של זקנים ללא כל יתרונות.

אחד מהפרויקטים הגדולים ביותר המתבצעים בימים אלו בארץ בתחום זה הינו פרויקט פינוי בינוי בגבעתיים במתחם ההסתדרות, הכולל תוספת של כ-2000 דירות במגדלים העתידים להבנות לגובה, התכנון המשוער עד לקומה 45. יחד עם זאת, תושבים רבים מתנגדים למהלך זה בשל הפגיעה באופי השכונה, וכי עד היום כלל לא הייתה בנייה לגובה בעיר.

 


איכות חיים

מלבד הבנייה של דירות חדשות עבור התושבים, שמים דגש גדול מאוד על בנייה של שכונה המכילה את כלל האלמנטים הנדרשים עבור התושבים, החל מקופת חולים, שטחים ירוקים, בנקים, תחבורה ציבורית ועוד. תושבים רבים מעידים כי פרויקטים אלו שדרגו את אורח החיים שלהם בצורה משמעותית ומבחינתם מדובר בחלום המתגשם, החל מהפרטים הקטנים ביותר, כגון: לגור בבניין עם מעלית ותשתיות נוספות המשדרגות את איכות החיים.