קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

הכינו את ביתכם לחורף

אל תתנו לחום של הקיץ להשלות אתכם, החורף יגיע כמו תמיד ואתם צריכים להיערך אליו כבר היום. יש מגוון פעולות ובדיקות שעליכם לבצע לפני שהחורף מגיע על מנת שלא תתפסו ברגע האחרון. היתרון של ההיערכות מבעוד מועד תאפשר לכם להכיר ולדעת על כל בעיה שקיימת תוך מתן מספיק זמן לתיקון וטיפול, כך גם לגבי נפט לחימום ביתי שאותו תוכלו להזמין סמוך לתום הקיץ אך תצטרכו לבצע מספר הכנות טרם ההזמנה. יש הכנות נוספות הקשורות לסביבת הבית שלכם שנפרט לכם אותם בהמשך (בהנחה שאתם גרים בבית פרטי כלומר ולא בבניין דירות).

ההכנות לחורף מתחילות בקיץ

כפי שציינו הקיץ המלווה בחום לעיתים זה שרב יכול להשכיח מאיתנו את הצורך בביצוע הכנות לקראת החורף שיגיע. מרבית ההכנות קשורות דווקא לסביבת הבית שלכם המקיפה אותו ולא דווקא לתוך הבית. ששם תצטרכו לדאוג לנושא החימום וההסקה כגון נפט לחימום ביתי. מומלץ להפוך הכנות אלו להרגל אותו תבצעו בחלק האחרון של הקיץ וזאת כדי שתהיו מוכנים כבר ביורה. חלק מההכנות המומלצות לפניכם:

גינון, עצים ושיחים - עקב האכילס של בתים רבים היא ענף שקורץ וגורם לנזק או שיח שפגע באיטום הבית ובשל כך חוזרים מים דרך האיטום. ראשית דבר תמיד חשוב לשמור על עצים גזומים כראוי, הסרת ענפים משוטטים וגיזום בצורה קבועה תשמור על האסתטיקה של העץ ועל חוסנו ובריאותו, הדבר הנוסף הוא עניין השיחים ששותלים בדרך כלל בערוגות סביב הבית, שיחים אלו משרישים שורשים שעלולים לפגוע ביריעות האיטום סביב הבית אלו מהווים פתח לחדירת נוזלים, ההמלצה היא מראש לשתול במרחק סביר מהקירות החיצוניים של הבית ולוודע על ידי עידור שאין שורשים שגדלו לכיוון הקירות, אין הכוונה לחפור חפירה עמוקה, אם יש שורשים תבחינו בהם עד מהרה.

נזילות ואיטום - חשוב לוודא שאין חדירת מים מבעד לחלונות, גגות רעפים ופתחים שונים. כמו כן יש לוודא איטום גגות ופרגולות על מנת שתוכלו להישאר יבשים גם בימי החורף הקרים. איטום טוב ימנע חדירת נוזלים, רוחות, אבק וקור אל תוך הבית, המלצה זו נכונה גם לדירות בבניני מגורים.

חימום והסקה - הדרך הנעימה ביותר לחמם את הבית היא על ידי קמין נפט. נפט לחימום ביתי כיום אינו אותו נפט שהמבוגרים שבינינו מכירים אותו כאותו נוזל שהדיף ריח עז שמילא את כל הבית, נפט לחימום ביתי כיום מזוקק יותר והקמין שאיתו מחממים סגור עם דלת זכוכית שמונעת מעשן וריחות לפרוץ לחלל הבית. המלצה נוספת היא לרוקן את הצובר משאריות נפט ישנות מכיוון שהצובר אוגר לחות ומים נאגרים בפנים, אלו יזיקו לקמין שלכם.

ממי מזמינים נפט לחימום ביתי?

חשוב להקפיד ולבחור בחברה לאספקת נפט מקצועית ומוכרת, אסור בתכלית האיסור לקנות נפט מכל מיני חאפרים ומאכרים למיניהם מהסיבה שאין דרך להבטיח לכם שהנפט אותו תרכשו הוא איכותי, נפט באיכות ירודה עלול לגרום לנזק לקמין שלכם. בידקו המלצות ושאלו את השאלות הנכונות, הקפידו לרשום את המונה של המיכלית בעת האספקה על מנת שתוודאו שאתם מתודלקים בכות שאתם מחויבים עליה. הקפידו להזמין את הנפט לפני העומס של העונה, זה יבטיח לכם זמינות אספקה גבוה ומחיר טוב יותר ברוב המקרים.