קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

מהו, ולמי מתאים אקדח סיכות ומדוע?

אקדח סיכות הינו כלי עבודה המאפשר לנו להדק בדים, ניירת, לוחות עץ, להבדיל מהעבר שבו היו מקבעים סיכות ומסמרים בצורה ידנית השימוש באקדח סיכות חוסך לנו זמן וכסף ונותן לנו את העבודה הטובה ביותר להידוק מוצרים. ובקיצור תיקון דברים שבלעדי אקדח סיכות לא ניתן לתקן אותם. האקדח נמצא בקרב נגרים, רפדים וחובבים. גם מי שלא עוסק בהידוק חפצים עם אקדחים כמו  מורה הרוצה לקשט את הכיתה בלוח שעם, יכולה לעזשות זאת עם האקדח המתאים - אקדח מכני. כל אקדח מותאם לפי הצרכים שלו. הרי ברור שמורה לקישוט הכיתה לא צריכה להשתמש באקדח פנאומטי עם דוחס אוויר זהו תהליך קשה ומיותר שלא מתאים לסיטואציה זאת. 

 

סוגי אקדחי סיכות

 כל אקדח סיכות משתנה לפי הצרכים, עבודה קלה שלא מצריכה הרבה כוח מתאימה לאקדח מכני, עבודה קשה ואינטנסיבית הצורכת כוח רב, מתאימה לאקדח סיכות חשמלי ולאקדח סיכות מכני. כל אקדח סיכות מתאים לפי הצרכים והפרמטרים.

אקדח סיכות פנאומטי - אקדח סיכות זה מתאים לעבודות גדולות ואינטנסיביות. אקדח זה מונע על ידי מדחס אוויר שאותו מחברים לאקדח. האוויר הדחוס מניע את הפטיש לסיכות בקנה, וטרם שהאוויר עצמו יוצא ישנו מנגנון בטיחות שמונע יריה לא מכוונת. אקדחים אלו, פועלים על מנגנון שסתום ההדק להפעלה, שהשסתום לא נותן לאוויר הדחוס לעבור לחלל האקדח. אקדח זה אינו יורה אלא אם לחצתם על הבוכנה והצמדתם לחומר שברצונכם להדק. במיכת ההדק, השסתום משתחרר ונותן לאוויר הדחוס לצאת לחלל האקדח. הבוכנה נמצאת בתא זה והלהב הוא בעצם בוכנה נוספת והפטיש מחובר ללהב. טרם שהאוויר הדחוס מגיע לפטיש, דאגו להצמיד את הבוכנה לשטח הרצוי ובו הזמן הבוכנה מורמת על ידי האוויר הדחוס ופועל על הפטיש. האוויר הדחוס יוצר כוח מספק בכדי שהפטיש יוכל לנוע, יריית המסמר לקנה החוצה לשטח הרצוי שבו אתם מהדקים. כמו שציינו, לפטיש מחובר להב שמפריד בין המסמר שהודק לסיכות האחרות על פס הסיכות כשנלחץ כפי מטה בכוח רב. הלהב דואג שהמסר אותו רוצים להדק יעוף עם כל יריה. 

אקדח סיכות חשמלי - בדומה לאקדח הפניאומטי, הינו מצריח כוח רב ואינטנסיבי ולעבודות גדולות. הינו עשוי ממנוע מסתובב שמותח קפיץ חזק. בלחיצת ההדק, הלחיצה דואגת שהסיכה תהודק היטב, הקפיץ יוצא במכה ומזיז קדימה את הפטיש עם כוח קיטי רב לחיפת הסיכה. אורך הסיכות יכולות להיות גדולות ג=כגודל העוצמה. 

אקדח סיכות מכני - אקדח לשימוש יום יומי, פחות אינטנסיבי משני האקדחים האחרים, מתאים לשימושים קטנים ונוחם כמו הידוק ללוח שעם לעץ וכדומה. שימוש באקדח זה אינו מצריך כוח רב, ומתאים לשימוש גם בלי ידע מקדים בעולם האקדחים. למרות שימושו הלא מקצועי, כן עושה את העבטדה הטובה ביותר עבור דפים, עץ לוחות שעם וכדומה. להלן תהליך ההידוק: ישנו פטיש המחובר לקפיץ. בלחיצה אחת הפטיש נלחץ כלפי מעלה תוך כדי שלוחצים על ידית ההפעלה כמובן, נוצר לחץ על הפטיש שבקצה הלהב היוצא בעוצמה כלפי מטה ודוחף את הסיכה בכוח, יש לציין שכוח ביחס ישר לחוזק הקפיץ. 

 

איך יודעים איזה אקדח סיכות מתאים? 

לסיכום, אקדחי סיכות מתאימים כל אחד לפי הצרכים שלו. עבודות קלות, שלא מצריכות כוח רב מתאימות לאקדח מכני ידני. לעומת זאת, עבודות גדולות המצריכות כוח רב ואינטנסיבי, עבודות קשות שלא ניתן לעשות בעזרת אקדח מכני - ניתן לעשות בעזרת אקדח חשמלי או אקדח פנאומטי.