קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

עיצוב גינות בסגנון מאופק

עיצוב גינות לא אחת מהווה את אחד ממוקדי המשיכה כאשר אנו מארחים או סתם רוצים לנוח לאחר יום עבודה. ישנם לא מעט סגנונות לעיצוב גינות , חלקם דורשים טיפול אינטנסיבי ללא הרף וחלקם עשויות מפלסטיק סינטטי כך שאין צורך בטיפול כלל וכלל. אך בכל זאת אם אנו רוצים לשלב וליצור עיצוב גינות שמצד אחד ייתן לנו את המראה המרשים שיגרום לנו לרצות ולשהות בגינה ומצד שני להימנע מהצורך בטיפול תמידי בגינה שיגרום לנו להיות משועבדים לה הרי שנבחר בעיצוב גינות מאופק שמשלב את 2 העולמות יחד.

עיצוב גינות עם מינימום תחזוקה

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב גינות הוא שיש לתכנן את הגינה בצורה כזו שקודם כל אנחנו נהיה אלו שנהנה מהגינה שלנו, התכנון ובחירת האלמנטים חייבים להתאים לאופי שלנו. אם אנו נמנים על הגננים החובבים ואוהבים לצאת לגינה ולטפל ולטפח אותה הרי שמן הטבע נבחר בעיצוב גינות שמשלב צמחייה ועצים חיים, דשא חי וכדומה. אולם אם הגינה שלנו מיועדת "לראותה בלבד" הרי שנבחר בעיצוב גינות מאופק ומינימאלי שיכיל לרוב אלמנטים דוממים וסינטטיים כגון דשא סינטטי, מסלעות או בריכת דגים ואולי מזרקה. בכל מקרה חשוב לבחור עיצוב גינות שיתאים לאורך חיינו ולרמת המעורבות שלנו בפיתוח הגינה.

בחירת אלמנטים לעיצוב גינות

כאמור סוג הגינה ואופן עיצובה יקבע על פי מידת הרצון שלנו להיות מעורבים בעבודות הגינון, האופי שלנו יקבע איזה סוג עיצוב גינות יבחר ויתאים לנו. במידה ובחרנו בעיצוב גינות חיות הרי שעלינו להקפיד ולתכנן היטב את מערכת ההשקיה, תכנון נכון יעזור ויאפשר לצמחייה שלנו לגדול ולהתפתח בצורה בריאה. לעומת זאת אם בחרנו בגינה מינימאלית מבחינת טיפול הרי שההבנה היא שאנו נבחר אלמנטים לעיצוב גינות איכותיים ככל האפשר, הסיבה לכך היא שגינה סינטטית אמורה להיות עמידה לשנים רבות ולשמר את החזות הרעננה שלה על מנת להראות קרובה ככל האפשר לגינה אמיתית, על כן יש לבחור בחומרים מהדרג הגבוה, לדוגמה דשא סינטטי עדיף שנבחר את הסוג שמכיל מספר גוונים ועם סיבים ארוכים ולא את השטיחים הפשוטים שמתבלים לאחר עונה או שתיים.