קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

גינה חדשה עם התלבטות קשה, פרגולות אלומיניום או עץ?

פרגולות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות להיות חלק בלתי נפרד מהגינה שלנו, הקלות של ההתקנה ביחס לתוצאה המושלמת הביאה את הפרגולות אלומיניום להפוך לחלק מהנוף הכללי של הגינה שלנו. העץ אט אט נדחק החוצה ומפנה את מקומו לפרגולות אלומיניום. אמנם הבחירה הטבעית היא עץ אך העץ מגיע יחד עם העיצוב היפה שלו והרגשת החום והכפריות עם מערך תחזוקה וטיפול שמחייבים בעל מקצוע מיומן, נכון שתמיד תוכלו "לטפל" בפרגולה בעצמכם אך האם באמת יש לכם את הידע, היכולת או הזמן לכך. וגם עד כמה באמת אתם יודעים מה לעשות ואיך.

תחזוקת פרגולות אלומיניום לעומת עץ

פרגולות אלומיניום הינן יפות חזקות ועמידות מאוד, זאת הסיבה האמיתית שהן מומלצות ביותר. אין תחליף לעץ, תמיד עץ יראה אותנטי וכפרי יותר, התמונה המושלמת תהיה בעזרת בניית פרגולה מעץ, אולם השעבוד האין סופי לשימור ותחזוקה לעץ גורמים לא אחת לשקול האם באמת העץ מהווה את חומר הגלם לבניית הפרגולה שלנו?. בחירה באלומיניום ובניית פרגולות אלומיניום נותנות לנו מענה מושלם מהרבה בחינות כאשר הבולטת שבהם היא הטיפול והתחזוקה שלא קיימים כלל באלומיניום. האלומיניום מטבעו חזק יותר, עמיד בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובעל יכולת שימור גבוהה בעשרות מונים מעץ. הטיפול בעץ הינו מחייב וצריך להיעשות בכל תקופה ולפני כל שינוי עונה, טיפול באלומיניום כלל אינו קיים. העץ מכיוון שהינו חומר טבעי אינו מפסיק להשתנות ולהתעוות, במיוחד שהוא נמצא חשוף לשמש, לגשם, לקור וחום. העיוות הטבעי והשמש היוקדת גורמים לצבע להתקלף, לעץ להיות חשוף לפגיעת מזיקים ועוד.

מה היא בעצם תחזוקה לפרגולות אלומיניום או עץ

אין דרך למזג בין השניים, פרגולות מעץ מחייבות טיפול קבוע על מנת לשמר אותם. הטיול בעץ כולל קילוף צבע ישן ומתקלף, ליטוש העץ, חיטוי למניעת מזיקים שונים ולבסוף צביעה מחדש. העץ כאמור מטבעו נע וזע ולכן יתכן כי החלקים השונים יוצרים מעין חופש ביניהם והם זזים מעט, כל אלו ביחד עם הקירוי שמחייב בדיקת איטום הם פעולות שחייבים לבצע בכל עונה מחדש כאשר מדובר על פרגולה מעץ. פרגולות אלומיניום לעומת זאת אינו משנה את ההרכב שלו, העמידות שלו היא לשנים ארוכות, הצבע מתבצע בצורה מיוחדת ועל ידי חימום ואינו מאפשר קילוף, למעשה אלומיניום עמיד בכל תנאי מזג האוויר, אינו מושפע מקור או מחום ובטח לא מושפע ממצבים בהם השמש יוקדת או הגשם מרטיב. מעבר לכך פרגולות אלומיניום ניתנות להתקנה ותכנון במגוון רחב של אפשרויות. כאשר כיום הנפוצה ביותר היא שילוב של קירוי חשמלי. הקירוי החשמלי למעשה מאפשר לנו לשנות את זוויות הקירוי בהתאם לצרכים שלנו, כלומר בקיץ נשנה את כמות ההצללה ואילו בחורף נוכל לסגור לגמרי את הקירוי ולמנוע מהגשם לחדור פנימה.