קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

בניית פרגולה מעץ במרכז הגינה

פרגולה לקירוי והצללה תמיד מהווה מוקד משיכה, בין אם זה לבעלי הבית או לאורחים, הפרגולה משמש לאירוח, לפנאי, למשחק ולמנוחה. כאשר אנחנו מתכננים את עיצוב הגינה לא אחת עלינו להגדיר מראש את המיקום בו תהיה הפרגולה. ברב המקרים היא תבנה בצמוד לקיר ממנו יוצאים לחצר אולם לעיתים יש צורך לבנות אותה במרכז הגינה והמשמעות היא שיש צורך להכין משטח עליו תוקם הפרגולה. המשטח יכול להיות מעץ או מבטון, החשיבות היא רבה מכיוון שהיא תקבע עד כמה הפרגולה תהיה יציבה.

פרגולה מעץ במרכז הגינה על במת עץ

המראה הכפרי הינו מראה שנותן תחושה עמוקה ש לטבע, התחברות לטבע וריחות של אחו או שדה מלבלב, על מנת לקבל את התחושה הזו האופן מלא מקימים כאמור פרגולה במרכז הגינה, אחת הדרכים היא בניית במת עץ, פלטפורמה שכוללת יסודות ולוחות עץ, היתרון של במת עץ היא שהתחושה תהיה כפרית באופן מלא. ההכנות לבניית הפרגולה בשיטה זו מחייבים אותנו לחפור 4 בורות עמוקים שהעומק הינו לפחות חצי מטר ואף יותר בהתאם לסוג הקרקע, לאחר מיכן יוצרים עמודי תמיכה שאת חלקם התחתון טובלים בחומר איטום למים כגון נירוסיל, האיטום חייב לעלות מעל קו האדמה ב 20 ס"מ לפחות כך נשמור על הקורות בגשמים. בונים מסגרת עץ שאורכה ורוחבה הוא כשטח הפרגולה שלנו ומצפים גם אותה בחומר איטום, מנחים את מסגרת העץ במקום המיועד כאשר הבורות שנחפרו הם בתוך המסגרת ונושקים לפינות, יוצרים גומה שמאפשרת להשקיע את המסגרת בעומק פני השטח,מחדירים את הקורות ומחברים אותם למסגרת, חשוב להשתמש בפלס על מנת לקבע את הקורות בצורה ישרה. כאשר כל 4 העמודים בבורות ומחוברים למסגרת יש ליצוק בטון לבורות עד גובה האדמה.

אחרי העמודים, בניית פרגולה מעץ

כאשר הבטון התחזק לאחר כ 24 שעות מתחילים בבנייה עצמה על ידי הנחת קורות יסוד מעץ מחוטא, מנחים את הקורות במרחקים של כ 40 - 50 ס"מ בין אחת לשנייה על מנת ליצור בסיס טוב, חזק ולמנוע את גמישות הלוחות שנניח ממעל. לאחר שהתשתית מוכנה בונים את רצפת העץ על ידי הנחת לוחות עם מרווים בינים של כ חצי סנטימטר, לאחר שסיימנו עם הרצפה עוברים לבניית הפרגולה בצורה הרגילה, בונים שלד לגג ומעליו בונים את הקירוי ממעל כלומר את הגג של הפרגולה.