קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

החורף בפתח, הכנתם את הפרגולה שלכם?

פרגולה הינה אלמנט שמשמש אותנו בכל ימות השנה, בקיץ הפרגולה מונעת מהשמש לקפוח עלינו ויוצרת לנו צל ואילו בחורף הפרגולה מגינה עלינו מהגשמים. לא כל פרגולה בנויה בצורה שנותנת מענה בכל ימות השנה אלא רק אלו שהקירוי שלהם הוא מלא ואטום למים. על מנת להיות בטוחים בחורף הקרוב שלא יכנסו מים מהגג אתם חייבים לבצע בדיקה מקיפה לפני בא הגשמים על מנת שתוכלו ליהנות ממנה גם בחורף.

מה בודקים לפני החורף?

כידוע החורף מלווה בגשמים ורוחות אמנם אצלנו החורף הינו סלחני והרוחות אינן רוחות סערה אך יחד עם זאת די ברוחות שיש על מנת לעקור את הקירוי מגג הפרגולה שלנו ולאפשר לגשם לחדור ממעל. על כן לפני תחילת הגשמים יש צורך בביצוע עבודות תחזוקה, גם אם נראה לכם שאין צורך עדיין מחובתכם לבדוק היטב על מנת שלא תמצאו את גג הפרגולה שלכם מתנופף ומעופף ברוח.

כך תבדקו ותתכוננו לחורף:

בדיקה ויזואלית - את הפרגולה שלכם אתם מכירים יותר טוב מכל אחד אחר אך יחד עם זאת עליכם לבצע בדיקה ויזואלית, התבוננו מסביב וראו אם יש פגעים או פגמים, חפשו קילופים של לכה או צבע, בדקו יציבות על ידי דחיפה קלה של עמודי התמיכה.

צבע מתקלף - צבע מתקלף בפרגולה הינו פתח לצרה, קילופי צבע מאפשרים לחרקים ומזיקים לחדור לעץ ומי הגשמים שיחדרו עלולים ליצור ריקבון. כל קילוף צבע יש לטפל בו באופן מיידי על ידי שיוף, חיטוי וצביעה מחדש.

איטום - את האיטום יחסית די קל לבדוק, מתיזים מים על גג הפרגולה ובודקים אם יש נזילות פנימה לתוך חלל הפרגולה, יש להתיז מים לאזורי החיבורים בין הגג לקיר התומך ( במידה וישנו כזה ). כאשר מבחינים בנזילות יש צורך לאטום אותם ביסודיות ומקצועיות על מנת למנוע מהגשמים לחדור.

קירוי וכיסוי - לכל פרגולה שעמידה בגשמים יש חיפוי עליון, לרוב אלו יהיו לוחות פלסטיים על סוגיהם כגון פוליגל או סנטף, סוג אחר של קירוי מתבצע על ידי רעפי חרס או רעפי " שינגלס ". הקירוי הנפוץ מחובר לגג עם ברגים שניתקים עם הזמן, חשוב לבדוק את החיבור בין לוחות לגג הפרגולה על מנת למנוע מהם להתעופף בעת שנושבת רוח חזקה.

מי יתקן לנו את הפרגולה?

את התיקונים לפרגולה יכולים לבצע 2 בני אדם, הראשון הוא כמובן בעל מקצוע מיומן שיש לו את הידע והמקצועיות לתיקון ושימור פרגולות, השני הוא אתם בעצמכם, עם קצת חוש טכני תוכלו לטפל ולשמר את הפרגולה שלכם ללא בעיה בכלל. במידה ובחרתם לטפל בפרגולה בעצמכם חשוב לרכוש חומרים איכותיים שיחזיקו מעמד, מומלץ להתייעץ על אופן הביצוע של עבודות השימור על מנת שתעשו זאת נכונה.