קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

פרגולות בחורף זה לא פרגולות בקיץ

אין דבר מושלם יותר מלשתות תה חם ומתוק תחת פרגולות ביום חורף גשום. העובדה שיורד גשם ואתם מוגנים מפניו ממלאת את הלב והנפש בהרגשה מיוחדת. פרגולות בחורף בהחלט בעלות יתרון שמאפשר להמשיך וליהנות מהן גם שיורד גשם ולא רק שחם ויש שמש יוקדת, לעיתים אפילו הרבה יותר נעים להיות תחת פרגולות שמטפטף בחוץ.

כמו בקיץ גם בחורף צריך להתכונן

הקיץ שלנו וגם החורף אינם באמת כמו במקומות אחרים בעולם, אמנם לא פעם יוצא לנו חורף עם משקעים מפתיעים או שתקופת הקיץ חמה במיוחד אך בממוצע הטמפרטורות די ממוצעות. אולם כאשר מתכננים פרגולות חשוב לקחת בחשבון את האפשרויות הקיצוניות דווקא. בתכנון פרגולות חשוב להגדיר את הייעוד, הכוונה היא הרבה מעבר לייעוד כמו שימוש בחורף או בקיץ, הכוונה להגדרת ייעוד כמו כמה אנשים עתידים ליהנות מהפרגולות וכמה שטח יש פנוי להקמתה. את ההכנות לקראת החורף יש לעשות סמוך לסוף עונת הקיץ, כך לא יפגעו הטיפולים משמש או שינויי טמפרטורה נוספים. אלו הדברים שיש לבצע לפני בא הגשמים:

בדיקת צבע - צבע הפרגולה והכוונה כמובן לפרגולות מעץ הינו מעטה ההגנה שמונע ממים, לחות ומזיקים לחדור לעץ, לפני בא החורף מומלץ לבדוק היטב האם ישנם קילופים בצבע או פגיעות, ברגע שגיליתם יש לסמן אותם על ידי הקפת המקום הפגוע בגיר או מדבקה, הסיבה לסימון היא שתוכלו אחר כך לחזור ולאתר את המקום לצורכי תיקון.

בדיקת איטום - הדבר העיקרי והחשוב ביותר בפרגולות לפני החורף הוא בדיקת האיטום, התזת מים על הקירוי תאפשר לכם לאתר את המקומות שאינם אטומים. לרוב בכל שנה יש לבצע בדיקה כאשר אם אטמתם את הפרגולה עם "סיקה" סביר להניח כי יהיו לכם יותר מ 5 שנים של שקט אבל בכל זאת כדאי לבדוק.

בדיקת יציבות - את היציבות הכי חשוב לבדוק, בכל מקרה ובכל סוגי הפרגולות, לא אחת מזלזלים בבדיקה זו ומוצאים את הפרגולה מרחפת בגלל רוח סערה. לכן בדיקת היציבות חשובה מאוד ואם מגלים שיש חופש בחיבורים או שהשלד אינו יציב חייבים באופן מיידי לתקן ולחזק.

לאחר הבדיקות, התיקונים!

בחנתם ובדקתם את הפרגולות, מצאתם ליקויים או בעיות, עכשיו אתם חייבים לתקן ולסדר כל בעיה שמצאתם, אסור להזניח ואסור לזלזל, תיקון צבע ימנע מהעץ להירקב או להיפגע ממזיקים, תיקון איטום ייתן לכן שקט ויובש ואילו חיזוק חופשים במבנה ימנע מהפרגולות להתעופף ברוח. את התיקונים עצמם כדאי שתזמינו בעל מקצוע לביצוע שיש לו ידע בתחזוקת פרגולות כאשר ההעדפה היא למי שהתקין אותה במקור. אולם אם יש לכם את הידע, היכולת והזמן דעו שלא מדובר בעניין מסובך מידי. הקפדה על כללי צביעה ואיטום ישמרו לאורך שנים על הפרגולות יפות, יציבות ואטומות.