קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

קירוי והצללה מושלמת, כל השיטות כאן לפניכם

תמיד חיפשנו להיות בצל, מהר מאוד היה ברור ומובן כי השמש בעייתית, מצד אחד חיונית ליצירת אוסמוזה, חיונית ליצירת ויטמין D, ומנגד היא מסנוורת, היא חמה ולעיתים שורפת. מאז ומתמיד חיפש האדם פיתרון לעניין השמש, פרגולה תלויה או פרגולה על עמודים, לעיתים צל של ענפי העץ עושים את העבודה מצוין אך עדיין עם השנים וההתפתחות הכללית והכלכלית שמאפשרת לבנות מבנים ייעודיים לקירוי והצללה.

כיום פרגולות מקוטלגות בכמה קטגוריות: פרגולה בנויה על עמודים, פרגולה צמודת מבנה או קיר תומך ופרגולה תלויה. כל אחד מהשיטות מתאפשר בהתאם לתנאי השטח, כאשר יש מספיק מקום ומרחב מומלץ לבנות על עמודים ואם המקום צפוף וחיוני הפתרון המושלם הוא בניית פרגולה תלויה. לפתרון של קירוי תלוי יש גם כן כמה שיטות. כאשר הדגש הוא ליצור אזור מוצל שמוגן מקרני השמש ובמקרים אחרים אף מוגן מהגשמים.

סוגים שונים של קירוי תלוי

הקירוי התלוי הפך להיות בשנים האחרונות פתרון מושלם מסיבות רבות והראשונה שבהן היא הבניה מאלומיניום. החשש מהתקנת פרגולה תלויה היה רב מאוד, אולם כיום הפרגולה אינה שוקלת כמו בעבר מכיוון שהאלומיניום תפס מקום נכבד כחומר גלם מומלץ. ישנם כמה סוגים עיקריים של בנית פרגולות ללא עמודים כאשר הנפוצה ביותר עשויה מסגרת אלומיניום שמעוגנת לקיר תומך וממנה נמתחים כבלי עיגון, לרוב הקירוי הינו חלקי עם סרגלי אלומיניום שמאפשרים מצד אחד את ההצללה ומצד שני את מעבר האוויר. שיטה זו מצוינת כאשר אתם יודעים בדיוק את זווית ההצללה הרצויה חשוב לציין כי התקנה מסוג זה היא גם יחסית במחיר הנמוך ביותר. אולם לרוב לא ניתן לנחש בדיוק את זווית השמש ומה גם שלרוב הישיבה תחת הקירוי אינה מתבצעת בשעה קבועה ולכן ההמלצה היא להתקין פרגולה תלויה עם קירוי שניתן לשנות לו את זווית ההצללה, כך תוכלו בכל רגע נדרש להסיט את הסרגלים בהתאם לצורך ואפילו בימי גשם לסגור לגמרי את המעבר על מנת למנוע מהגשם לחדור. פרגולה תלויה עם קירוי שניתן לשינוי יכול להיות מותקן ב 2 אופנים עיקריים כאשר הראשון הוא סבסוב ידני ואילו השני סבסוב חשמלי, ב 2 האופנים התוצאה היא אחת אולם עם בענייני נוחות מדובר הרי שפרגולה תלויה חשמלית היא מומלצת יותר ומכאן שגם מחירה יקר יותר.

בחירת פרגולה תלויה מתאימה

לא קל לבחור את הקירוי המתאים ויש לחשב כל פרט על מנת שתיהנו כראוי מהקירוי. ראשית כל הפתרון המומלץ ביותר ובעל העלות היחסית גבוהה יותר היא פרגולה תלויה מאלומיניום עם סבסוב חשמלי, מייד אחריו היא הפרגולה שאת הסטת הקירוי מבצעים בצורה ידנית האחרונה היא פרגולה מעץ שהיא מעולה גם מבחינה אסטטית ומבחינת המחיר הנמוך אך יש לקחת בחשבון כי פרגולה תלויה מעץ מחייבת תחזוקה שוטפת. כך שרגע לפני הבחירה הסופית מומלץ שתתייעצו עם בעל מקצוע מיומן שישטח בפניכם את האפשרויות השונות.