קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

האם פרגולות תלויות באמת תלויות?

פרגולות נותנות לנו מענה ומחסה מן השמש בקיץ ופתרון מושלם בחורף ואם מדברים על פרגולות תלויות אז בכלל הפתרון מושלם מאין כמוהו. פרגולות אלומיניום תלויות עוזרות לנו לקבל את המראה הקליל, הצל ונטול עמודים מצד אחד ואת האפשרות והחופש לנצל את השטח המקורה מצד שני.

התקנת פרגולות אינה דבר שיש להקל בו ראש מסיבות רבות אך הראשונה שבהן היא העובדה שהתקנת פרגולות תלויות כרוכות באחריות רבה על ההתקנה שא5ם לא כן עלול חלילה להיגרם אסון.

היתרונות בפרגולות תלויות

לפרגולות תלויות יש יתרונות רבים כאשר הבולט ביניהם היא העובדה שאנחנו באמת חוסכים ומנצלים היטב את השטח המקורה. אם נשווה זאת לפרגולות רגילות שמותקנות על עמודים הרי שככל שהשטח המקורה רחב יותר כך נצטרך יותר עמודים ואילו כאשר מדובר על פרגולות תלויות הרי שאין כלל עמודים וכל השטח המקורה פתוח וחופשי עבורנו. כאשר אנחנו בוחרים או עומדים לבחור בפרגולה תלויה מאוד חשוב שיהיה מעורב בתכנון גורם מוסמך בעל יכולת והרשאה להחליט על מיקום, גובה ומשקל הפרגולות שעתידות להיות מותקנות. דבר נוסף שפרגולות תלויות מוסיפות לנו הוא המראה המיוחד והיוקרתי שאנו מקבלים, להבדיל מהפרגולות המוכרות התלויות בעלות מראה חדשני ומרשים.

רגע לפני הבחירה בפרגולות, מה חשוב לדעת?

כפי שציינו התקנת פרגולות בכלל ופרגולות תלויות בפרט מחייב בעלי מקצוע מיומנים עם וותק וניסיון על מנת למנוע התקנה לקויה שחלילה עלולה להביא לאסון. לכן רגע לפני שאתם בוחרים ומחליטים על החברה שתתקין לכם את הפרגולה עברו על הנקודות הבאות:

צורך - נכון שיש בעלי מקצוע, מהנדסים ואפילו מעצבים שיכולים לומר לכם מה אתם צריכים או לא צריכים אולם חשוב שאתם בעצמכם תגדירו קודם כל מה אתם צריכים, רק כך תוכלו לכוון נכון, אין הכוונה שאתם תגדירו מה החומרים או אופי ההתקנה אולם אם הצרכים שלכם מצביעכם על שטח מקורה קטן כי אין אתם מרבים לארח אז אל תתפתו לבנות פרגולות רחבות ידיים.

חומר גלם - עובדה קיימת היא שככל שהפרגולה גדולה יותר יש לה יותר משקל ואם היא שוקל יותר היא צריכה להיות מסיבית יותר בבנייה שלה אך אם תבחרו בחומרי הגלם הנכונים למשל אלומיניום עבור פרגולות גדולות הרי שהמשקל יהיה קטן יותר.

אחריות ושירות - אני אישית דוגל בעובדה שאם יש שירות טוב זה מצדיק כמעט כל דבר, חשוב מאוד לוודא כי אכן תקבלו שירות טוב ומקצועי גם אחרי שתתקינו את הפרגולות כי אם לא תקבלו שירות עגמת הנפש שלכם או אפילו הנזק עלולים להיות חמורים מאוד.

מקצועיות - התקנת פרגולות מחייבת בעלי מקצוע אולם גם בעל מקצוע מיומן עלול לשגות או לטעות, בקשו לקבל מסמך שיוכיח את המקצועיות ואת האחריות על העבודה שמתבצעת אצלכם. התעודה תראה כי אכן בעל המקצוע הוא מקצוען עם תעודות.