קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

למה חשוב לשטוף ידיים בעבודה?

שטיפת ידיים היא פעולה תברואתית בסיסית אותה עלינו להקפיד לבצע בכל יום מספר פעמים. לא תאמינו כמה חיידקים נאספים על כף היד במהלך היום וכמה שטיפת ידיים פשוטה תוכל לסייע לכם במניעת התפשטות של חיידקים ומזיקים. אנו ממליצים על הקניית הרגלים של שטיפת ידיים בגיל מוקדם לילדים. שטיפת ידיים במקום העבודה חשובה מאוד לשמירה על היגיינה ומניעת הפצה של וירוסים וחיידקים בין העובדים. על המעסיקים לספק לעובדים סבון לשטיפת ידיים יחד עם נייר ניגוב ידיים מתאים.  

קו הגנה ראשון נגד וירוסים

כמה פעמים אחד העובדים במשרד הצליח להדביק מחלקה שלמה בווירוס ולפגע משמעותית בשגרת העבודה? ההמלצה שלנו, אם העובד חולה בקשו אותו להישאר בבית ולא להגיע אל מקום העבודה ולהדביק את עמיתיו. עובד שהגיע אל מקום העבודה מעט חולה יתבקש להקפיד היטב על שטיפת ידיים עם נייר ניגוב ידיים באופן קבוע. ככל שהעובד יקפיד יותר על שטיפת ידיים כך תוכלו לצמצם את הסיכון להדבקת שאר העובדים בווירוס.

מהי הדרך הטובה ביותר לשטיפת ידיים?

  1. במידת האפשר כדאי תמיד להעדיף לשטוף ידיים עם מים חמים, שימו לב, מים חמים מומלצים ולא מים רותחים. אם במקום העבודה שלכם אין דוד שמש תוכלו להתקין דוד חשמלי קטן למטרת שטיפת ידיים וכלים.
  2. הסבון המומלץ לשימוש הוא סבון נוזלי או סבון קשה, רוב מקומות העבודה בוחרים סבון נוזלי.
  3. שטיפת ידיים יסודית נמשכת כ-15 שניות כאשר אתם מסבנים ושוטפים את הידיים היטב כולל ניקוי מתחת לציפורניים. כדאי לנקות את כל פרק היד.
  4. הקפידו על סיום התהליך עם נייר ניגוב ידיים נקי.

חשוב מאוד לשטוף את הידיים לפני אכילה או הכנת אוכל, אחרי כל שימוש בשירותים או ביקור בשירותים, אחרי מגע עם חומרי ניקוי, אחרי קינוח האף או שיעול. אם יש במחלקה עובד מצונן כדאי להנחות את כל העובדים לשטוף ידיים בתדירות גבוהה עם נייר ניגוב ידיים נקי, לפתוח חלונות לאוורור מקום העבודה ולהקפיד יתר על המידה על ניקיון והיגיינה.

הרגלי היגיינה נכונים בקרב ילדים יסייעו להורים שבין העובדים לצמצם משמעותית את ימי המחלה. ילדים נקיים חולים הרבה פחות, למדו את העובדים הרגלי היגיינה נכונים ובקשו אותם להעביר את הדברים גם לבני המשפחה.