קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

איך להתמודד עם עובש במקלחת הבית

אין זה משנה האם יש לכם מקלחת משופצת חדשה עם מיטב חומרי הגלם היקרים ביותר או אמבטיה ישנה בדירת סטודנטים שכורה, ניקוי עובש במקלחת נחוץ לכולם. העובש מופיע בחדרי האמבטיה היוקרתיים לצד הפשוטים, הסיבה לכך היא הלחות הרבה באמבטיה והעדר אוורור. גם התקנה של מאווררים וחלונות פתוחים לא יצליחו לפתור את הבעיה.

אם אתם עומדים בפני ניקוי עובש במקלחת תוכלו למצוא כאן טיפים שימושיים של בעלי ניסיון, טיפים שיסייעו לכם להיפרד מהעובש אחת ולתמיד. שימו לב, ישנם מקרים בהם ניקוי עובש במקלחת על ידי צוות מקצועי יהיה הפתרון הטוב ביותר, לא תמיד תוכלו להרחיק את העובש לצמיתות בעצמכם.

סכנה בריאותית

רגע לפני שאתם מביטים לכיוון השני ומתעלמים מהעובש חשוב להבהיר כי עובש הוא פטריה מזיקה לבריאות, פטריה אותה יש להרחיק מהבית במהרה. ניקוי עובש במקלחת נחוץ מסיבות בריאותיות, אם אתם סובלים מקוצר נשימה או מתגוררים בבית עם ילדים וזקנים מהרו לנקות את העובש מחדר המקלחת ומכל אזור אחר של הבית.

טיפים חשובים לניקוי עובש במקלחת

השלב הראשון יהיה גילוי מקור הרטיבות שגורם להתפתחות של העובש. אם לא תגלו מהו מקור הרטיבות ותטפלו בו תמצאו את עצמכם מטפלים רק בתסמינים ולא בבעיה עצמה. ניקוי עובש במקלחת יהפוך למשימה קבועה בעבורכם. לטיפול במקור הרטיבות במקלחת כדאי יהיה ברוב המקרים להזמין איש מקצוע.

מתחילים לנקות!

תחילה כדאי לפנות את כל החפצים הגדולים מתוך האמבטיה ולהרחיק מגבות, מברשות שיניים ושאר שטיחים ופרטי רחצה. הפעלת מאווררים בחדר הרחצה יחד עם פתיחת החלונות לאוורור נחוצה במהלך הניקוי. בעזרת האוורור תצליחו לרענן את האוויר ולסלק את הלחות, האזור כולו יהפוך רענן יותר ופחות מעופש. במידת הצורך אפשר יהיה להשתמש בקולטי לחות לשימוש בחדרים סגורים.

כעת מתחילים לנקות את העובש, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת תהיה בעזרת ספוגית הפלא יחד עם תכשירים להסרת עובש. חשוב יהיה בכל ניקוי עובש במקלחת לעבוד עם כפפות ובמידת האפשר גם עם מסכה. הקפידו לבחון את שני צדי הקיר ולהסיר גם עובש המצטבר בין האריחים ובפתחים.

שימו לב, אם מדובר באזור גדול נגוע בכמות גדולה של עובש עליכם להזמין איש מקצוע לביצוע מלאכת הניקוי.