קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

איך פועל שואב אבק רובוטי

שואב אבק רובוטי

שואבי האבק של היום לשמחתנו הם מתוחכמים הרבה יותר ממה שהיו לראשונה שיוצרו. אמנם לא כל השואבים הרובוטיים הם מתקדמים, אך ישנם שואבי אבק רובוטיים שלא נבין כיצד הסתדרנו בלעדיהם קודם לכן.  שואבי אבק רובוטיים בדרך כלל מעוצבים בצורה עגולה ושואבים את משטחי הבית השונים באופן רנדומלי כך שמבזבזים זמן ניקיון, עלולים לחזור על משטחים פעם נוספת ואינם מצליחים להעניק ניקיון מלא עקב צורתם העגולה שאינה מאפשרת להם להיצמד לפינות ופנלים ברחבי הבית.

יצרנים ומתכננים למדו מהטעויות האלו וניסו לייצר שואבי אבק רובוטיים משוכללים וחכמים יותר שיצליחו להעניק פעולת שאיבה מלאה ושלמה בלי לפספס אף משטח כי הרובוט אינו מסוגל להגיע לשם. על מנת להיות שואב רובוטי שאכן מצליח להעניק פעולת שאיבה יסודית, על הרובוט להיות בעל מאפיינים מסוימים שבלעדיהם הוא פשוט אינו יעיל. אם עדין לא רכשתם שואב אבק רובוטי ואתם מעוניינים לרכוש אחד בקרוב, בשורות הבאות אספר על שואבי אבק בעלי מאפיינים מעולים, כך תבינו איך לבחור את השואב הטוב ביותר.

מה הופך שואב רובוט למוצלח

שואב אבק רובוטי היא אינה המצאה חדשה ובעבר לא הייתה כל כך מוצלחת לפי דעתם של אנשים רבים. עם התפתחות הטכנולוגיה, יצרנים הוציאו דגמים חדשים של שואבים רובוטיים שבאמת מעניקים איכות שאיבה בלתי מתפשרת. הנה כמה מאפיינים חשובים לקחת בחשבון טרם רכישת שואב רובוטי:

  1. עצמאי: אם שואב אבק רובוטי הוא אינו עצמאי, הוא אינו ממלא אחר הפונקציה החשובה ביותר שלו שהיא לנקות לבד, ללא העזרה שלנו. ישנם שואבים שנתקעים במהלך הניקיון וזקוקים לחילוץ שלנו על מנת להמשיך בתהליך. ישנם שואבים רובוטים כיום עם טכנולוגיית מיפוי לייזר חדשנית שלא רק מזהה אובייקטים בחלל, היא גם מאפשרת לרובוט למפות את החלל לפני תחילת הפעולה כך שיתכנן את המסלול הקצר והיעיל ביותר לשאיבה.
  2. עיצוב: שואבי אבק רבים, אולי אפילו הרוב, מיוצרים בצורה עגולה. צורה זו אינה מאפשרת לרובוט להיצמד לפינות הבית השונות ולכן נשאר לכלוך על גבי המשטחים השונים. כיום קיימים שואבי אבק המעוצבים בצורת האות האנגלית D כלומר, חצי עיגול, חצי ריבוע ומתוכננים כך שייצמדו לפינות ופנלים ויעניקו שאיבה מלאה.
  3. מיכל איסוף אשפה גדול: רוב שואבי האבק הרובוטיים נתקעים במהלך פעולת השאיבה כיוון שהם אינם גדולים מספיק וזקוקים לריקון. ישנם שואבי אבק חדשים עם מיכלי איסוף גדולים במיוחד המספיקים ליותר מתהליך שאיבה בודד ללא הצורך בריקון.

אל תתפשרו בבחירת הרובוט השואב

כיום באמת אין צורך להתפשר ברכישת שואבי אבק רובוטיים כיוון שישנם כאלו שבאמת מצליחים להעניק פעולת שאיבה מוצלחת ומלאה. ישנם שואבים רובוטים שיכולים לשנות את עצמת השאיבה בהתאם למשטח הספציפי עליו הם עוברים ולהעניק לו ניקוי עמוק במידה וצריך(שטיח). זכרו ששואב אבק רובוטי צריך להיות יעיל, חכם והכי חשוב, הוא צריך להיות עצמאי כך שלכם לא יהיה חלק בתהליך שאיבת האבק.