קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

הכי נקי, הכי יבש - נייר ניגוב ידיים

כולנו מכירים את השירותים המשותפים, הכוונה היא אל חדרי שירותים שנמצאים לרוב במקומות ציבוריים כגון מסעדות, אולמות אירועים, בתי ספר, מפעלים ועוד. לאחר השימוש בשירותים אנוניגשים לשטוף ידיים, הכיור שגם הוא משותף מאפשר לנו ברוב המקרים לפתוח את ברז המים לקחת סבון ולבצע את תהליך שטיפת ידיים. מיד לאחר מכן הפעולה הטבעית היא לייבש את הידיים מהמים. יש כמה דרכים לייבוש ידיים כאשר 2 הנפוצות שבהן הם על ידי מתקן ייבוש באוויר והשני בעזרת נייר ניגוב ידיים. מחקרים רבים מראים שיש בעיה עם מתקני ייבוש באוויר ללא קשר לעד כמה המתקן חדש או חדיש והבעיה היא היווצרות חיידקים. לעומת זאת שימוש עם נייר ניגוב ידיים הינו פתרון היגייני הרבה יותר.

למה דווקא נייר ניגוב ידיים?

לפני שנסביר על יתרונות השימוש עם נייר ניגוב ידיים נבין מדוע השימוש במתקני ייבוש באוויר לא טובים לנו. מתקן הייבוש עובד על עיקרון הזרמת סילון אוויר חם אל תוך כונס, את ייבוש היידים מבצעים תוך הכנסת כפות הידיים אל הצובר, חיישן שמזהה את הידיים מפעיל את סילון האוויר, יש למשוך את הידיים כלפי חוץ באיטיות על מנת שסילון האוויר הזורם על הידיים יעיף את שאריות המים, המים נאגרים בקרקעית הכונס, וזו  בדיוק הבעיה! האדם הבא בתור לייבוש יכניס גם הוא את ידיו פנימה וכאשר סילון האוויר יתחיל לזרום שאריות המים שהיו בפנים יינתזו לכל עבר, מים עומדים אלו מכילים כמות של חיידקים רבה מאוד שמועברים מאדם לאדם ומהווים גורם ראשוני למחלות. הפתרון הוא שימוש עם נייר ניגוב ידיים שהתברר כסטרילי יותר מכל פתרון אחר. יש כמה סוגים של מתקני נייר לניגוב ידיים:

גליל נייר 

המתקן הבסיסי ביותר לניגוב ידיים הוא המתקן שבו יש גליל נייר רציף, המשתמש תולש חתיכה מהגליל ומנגב את ידיו, שיטה זו אמנם פשוטה אך גורמת לבזבוז גדול של נייר ניגוב ידיים.

נייר צץ רץ

בשיטה זו מוחדרים ניירות משולבים אחד בשני, המשתמש מושך נייר ניגוב והיא מושכת אחריה את הנייר הבא בתור. שיטה זו חסכונית יותר ומאפשרת למשתמש לקחת רק מה שהוא צריך ללא בזבוז מיותר.

מתקן אוטומטי תליש

בדומה לגליל הנייר כאן המתקן הוא ייחודי, בעזרת חיישן משתחרר קטע נייר בכמות מדודה, המשתמש תולש את הנייר. המתקן מוציא חתיכה נוספת רק אם הופעל שוב החיישן.

מתקן מכני נגלל

אופן הפעולה של מתקן זה מאפשר מינימום בזבוז ומקסימום היגיינה, משיכה ידנית של נייר ניגוב ידיים משחרר את הנייר אולם הנייר אינו תליש, הוא למעשה נגלל מחדש בתוך המתקן, היתרון הוא שאין נייר שנזרק לפח, ובסוף הגליל זורקים בבת אחת את הגליל המשומש.

ממי להזמין נייר ניגוב ידיים?

כפי שציינו נייר ניגוב ידיים חשוב והיגייני הרבה יותר מכל מתקן ייבוש אחר, חשוב לדעת ממי להזמין נייר על מנת שתבטיחו לעצמכם איכות ורציפות של הנייר בנוסף אם איכות הנייר תהיה טובה המשתמש לא יצטרך לבזבז יותר מידי ניירות על מנת לייבש את הידיים שלו.