קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

האם חומרי ניקוי משפיעים על עיצוב הבית?

כאשר אנו מעצבים את הבית שלנו אנחנו בוחרים מבין מגוון עצום של פריטים ורהיטים בהתאם לסגנון שלנו. מה שהופך כל בית לשונה ומיוחד בדרך שלו. בעיצוב הבית אנחנו בוחרים את הספות, המיטות, השולחנות וגם את צבע הקירות וסוג הרצפה. רהיטים נוהגים לצבור אבק ולכלוך רב ולכן יש לדאוג לנקות אותם מפעם לפעם תוך הקפדה על חומרי ניקוי מתאימים. ללא ספק הפריטים הכי קשים לניקוי ואלה שצוברים הכי הרבה לכלוך במשך הזמן הם השטיחים. שטיחים הינם פריט שיכול להיות שונה לגמרי ממקום למקום, שטיחים יכולים לבוא בהרבה צורות ודוגמאות ומטרתם בבית היא אינה רק לאסוף את האבק מהרצפה או לחמם את רגליי הדורכים עליהם. שטיח יכול לשמש כפריט עיצוב אם משתמשים בו בצורה הנכונה וכמובן תוך הקפדה על ניקוי עם חומרי ניקוי מתאימים. כפי שכבר אמרנו שטיחים מגיעים בהרבה דוגמאות שונות מה שמאפשר לכם להפוך אותם לפריט עיצוב משלכם. עם כל מה שהשטיחים נותנים לנו קודם ציינו שהם קשים לניקוי, ואי אפשר להתעלם מכך. בניגוד לרצפה שאותה אפשר בקלות לנקות עם חומרי ניקוי פה צריך לדעת איך לנקות בלי לפגוע בשטיח.

איך נשמור על השטיח וגם ננקה אותו עם חומרי ניקוי?

שטיח הוא מושג כללי ולכן על שטיח עשוי מחומרי שונים ולכן סגנון הניקוי של שטיחים אינו יכול להיות אותו הדבר. מכיוון שהשטיח נמצא על הרצפה כל מי שדורך עליו או אוכל מעליו מלכלך אותו וזה מה שגורם לו להתלכלך כל כך מה גם שיש צורך בשימוש עם חומרי ניקוי יחודיים לכל סוג של שטיח. אם השטיח הוא כל כך בעייתי אז למה בעצם לקנות אחד? אז מעבר לעיצוב הבית בחורף השטיח תורם לחמימות הרגליים של אלה שדורכים עליו. אם לא ננקה את השטיח עם חומרי ניקוי מתאימים רוב הסיכויים שהוא יצבור לכלוכים, כתנים ודברים אחרים שאנחנו לא רוצים שהוא יצבור. על מנת לשמור עליו בצורה הטובה ביותר עלינו לנקות אותו פעם בכמה שבועות ובצורה קבועה תוך הקפדה כמובן על בחירת חומרי ניקוי מתאימים. קודם לכן כבר ציינו את זה, כל שטיח הינו שונה ושיטת הניקוי שלו שונה. יש שטיחים בעלי ריפוד צמר, יש שטיחים בעלי ריפוד "שעיר" יותר. שטיחים יכולים להיות עשויים מכותנה, פוליאסטר, משי וכל מיני חומרים סינטטיים אחרים. חשוב מאוד ללמוד לדאוג  לשטיח ולא רק לקנות חומר ניקוי המתאים במיוחד לכך.

טיפים לבחירת חומרי ניקוי לשטיח

כעת ניתן לכם כמה טיפים על מנת שתוכלו לשמור על השטיח שלכם בצורה הטובה ביותר.

  • תחזוקה טובה - כמו ברכב, גם בשטיחים צריך לטפל בצורה קבועה וטובה. תחזוקה היא אינה רק ניקוי או שאיבת אבק פעם ב אלא לפעול בפעולות החוזרות על עצמן תוך שימוש עם חומרי ניקוי מתאימים על מנת לאפשר לשטיח חיים ארוכים יותר ולהקטין את כמות הכתמים והלכלוכים עליו. כמובן שאורך החיים של השטיח מושפע מהחומר שממנו עשוי בין אם זה חומר סינטטי או ארוג.

הפיכה - מפני שהשטיח מונח כלפי מטה כל כך הרבה זמן התחתית שלו סופגת אבק וחול אז בכדי להיפטר מכך מדי פעם יש להפוך את השטיח ולהניח לגב להיות כלפי מעלה למשך פרק זמן מסוים. כאשר שואבים את השטיח התהליך לרוב לא מצליח להוציא את כל החלקיקים בצורה טובה ולכן מדי פעם בנוסף על שימוש עם חומרי ניקוי מומלץ להפוך את השטיח על מנת לאפשר לחלקיקי האבק לרדת ( לצאת החוצה מבסיס השטיח).