קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

פיצה בסגנונות שונים

פיצה ברחובות

כמה ניתן לכתוב על מאמר הפיצה, על ההיסטוריה שלו, איך הכי טעים לאכול אותה והיכן נמצאת הפיצה הטעימה בעולם. כאשר מדובר בפיצה, באמת שאין סוף לסוגים, לטעמים ואפילו לצורות שבהן מגישים אותה. בעבר פיצה הייתה מוגשת רק בצורה אחת והיא כמובן המשולש המפורסם והמפתה. ככל שעברו השנים מקומות ופיצריות שונות החלו להגיש את הפיצה בצורות שונות שלא ממש מזכירות משולש.

כמובן שצורת ההגשה של הפיצה אינה משפיעה על הטעם באמת אבל אולי מבחינה פסיכולוגית אנחנו עלולים לחשוב שפיצה שאינה מוגשת בצורת משולש היא אינה פיצה אמתית ולכן נרגיש הבדל בטעמים שלה. כבר יצא לי לראות במהלך השנים פיצריות המגישות פיצה לפי מטר  ופיצות שלאחר שמוכנות ויוצאות מן התנור, נכנסות למתקן מיוחד שמקפל אותן בצורה של קונוס, פיצות מרובעות ועוד. באופן אישי אעדיף לאכול פיצה בצורתה המקורית ואם היא יכולה להיות דקה ועם התוספות הפשוטות והמקוריות, אהיה שמחה כי אין לי שום צורך בשכלול המאכל הנפלא הזה שמה שהופך אותו לטעים הוא הפשטות שבו נעשה.

איזו תוספת הכי תרצו

גם עניין התוספות המונחות על גבי הפיצה השתנו במהלך השנים או יותר נכון התווספו אל התוספות האותנטיות המונחות עליה. כולנו מכירים את התוספות הרגילות והטעימות ביותר כמו זיתים, פטריות, בצל ופיצה ללא תוספת כלל. ישנם אנשים שאוהבים להניח על הפיצה שלהם אננס, ברוקולי, סוגים שונים של גבינות חוץ מהגבינה שהיא חלק אינטגרלי מהפיצה, פלפלים חריפים במיוחד, תירס ועוד המון תוספות שלא בהכרח ימצאו חן בעיני כולם ויחשבו לקונצנזוס בקרב אוהבי הפיצה. ישנם המון סוגים של פיצריות ברחבי ארץ ישראל. ברחבי תל אביב נוכל למצוא סוגים שונים של פיצות העשויות מסוגים שונים של בצקים, פיצה ברחובות ניתן למצוא בקלות גם כן ואף לא מעט פיצריות כשרות. אם זה בדרום או בצפון, כנראה שבכל עיר נוכל למצוא לפחות פיצרייה אחת. מהי הפיצה הטובה ביותר שקיימת, באמת שקשה להחליט או אפילו לדעת כיוון שלעולם לא באמת נוכל לטעום את כל סוגי הפיצות השונות שקיימות. פיצה טובה היא פיצה שנעשית בצורה פשוטה ונאמנה למקור וכמובן נעשית באהבה. פיצה אינה מורכבת מהרבה מרכיבים באופן כללי. בסך הכל בצק המשוח ברוטב פיצה שעשוי מעגבניות, מעל הרוטב מונחת גבינה ולמעלה כמה עלי בזיליקום טריים וזהו, זוהי הפיצה האותנטית ביותר שקיימת.

המאכל האהוב ביותר

הפיצה היא כנראה המאכל המפורסם ביותר בעולם וכנראה יהיה אהוב על כל האנשים בכל הארצות השונות ברחבי העולם. לעתים נדמה שהפיצה יכולה להשכין שלום בין אנשים כי המאכל הזה הוא פשוט אהוב על רובנו. פיצה טובה באמת כמו שכל אחד אוהב באופן אישי לא בטוח שיהיה קל למצוא. כל אחד מאתנו אוהב משהו אחר לכן העובדה שישנן כל כך הרבה וריאציות שונות ומשונות של פיצה הכוללות תוספות שיכול להיות שמעולם לא שמענו עליהן מעניקה את האפשרות לכל אחד ואחת מאיתנו למצוא באמת את הפיצה המועדפת עליו.