קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

לחינה הזו יש מסורת

מאז ומתמיד אירוע החתונה נחשב לאירוע בעל משמעות וחשיבות גדולה גם למתחתנים, גם למחותנים ובטח לאורחים. אולם יש את האירוע שלפני האירוע, אותה חגיגה שכולם כבר מכירים, הכוונה היא לחגיגת חינה. חינה הפכה בשנים האחרונות להיות האירוע המרכזי, יש כאלו שמייחסים לחינה חשיבות רבה הרבה יותר מאשר לחתונה עצמה. המקור של החינות מתחיל בעדות המזרח ומבין כל החינות שנחגגות המוכרת ביותר היא חינה מרוקאית. האירוע מסמל מכלול של גברים החל מהעברת המסורת לדור הצעיר ועד לברכות ואיחולים בסמלים מסורתיים כגו ברכת השפע והפרנסה שבאה בצורת אורז או מטבעות כסף.

 

חינה ומסורת תמיד הולכים ביחד

לכל עדה ודת יש מנהגים וטקסים משלה, אם לא ניצמד לאותם מנהגים הטקס לא יחשב. חינה הינה טקס חגיגי שהמטרה העיקרית שלו להודיע לכולם שהכלה המיועדת לא פנויה יותר, מנהג זה התחיל בעבר הרחוק, אז לא היו טלפונים, מחשבים וואטסאפ, על מנת להודיע לכולם היה צורך לתלות שלט במרכז הכפר או לעבור מבית לבית. אז אולי היום הכלה לא מפזזת ברחובות עם תופים וחלילים אבל אירוע חינה הינו אירוע שמשלב בתוכו את מיטב המוטיבים של המסורת יחד עם עידון תקופתי,אלו השינויים שיעזרו לכם  לעמוד על ההבדלים בין ימי העבר להווה:

הפצת האירוע

אם בעבר היו תולים שלטים בכיכר הכפר הרי שהיום פרסום חינה מתבצע בדרכי תקשורת מהירים יותר ובעלי תפוצה רחבה יותר כגון פייסבוק, וואטסאפ, דואר אלקטרוני, על ידי שיחת טלפון ולמי שבאמת ותיק ובא בימים גם בדואר הרגיל.

מיקום האירוע

המנהג היה לחגוג חינה בבית הורי הכלה, כיום אולם אירועים או מסעדה גדולה הופכת בין רגע אטרקציה אותנטית מרשימה שכוללת את מיטב האלמנטים מהמסורת.

עיצוב חינה

לא די בבחירת מקום מתאים צריך גם לעצב אותו ברוח העדה והמסורת, חשוב לשים דגש על עיצוב חינה על מנת שתהיה היצמדות למנהגים והמסורת ככל האפשר.

הפקת חינה

לאחר שבחרתם את מקום האירוע והעיצוב שלו מומלץ לבחור בחברה מקצועית לטובת הפקת החינה. נכון שתמיד תוכלו לעשות הכל לבד ובעצמכם אך כאשר חברה מקצועית לוקחת לידיה את האחריות על ההפקה סביר להניח כי כל המנהגים וכל מה שחשוב להנצחת המסורת יהיו באירוע שלכם, מה גם שבזכות חברה להפקת חינות תוכלו לפנות זמן לדברים שאתם צריכים.

מסורת ומנהגים

לכל עדה יש מסורת ומנהגים, כמות המנהגים לכל עדה כמעט ואין סופי ואי אפשר להיצמד לכל אחד ואחד מהמנהגים אך יחד עם זאת לכל עדה יש את המנהגים הבולטים והמובילים שאותם חשוב לבצע, כך תעבירו את המסורת הלאה לדור הבא.

 

טקס חינה מסורתי

חינה ובמיוחד חינה מרוקאית היא אירוע רב משתתפים ובעל משמעות גדולה הן לבעלי השמחה והן למשתתפים. בטקס משלבים אלמנטים רבים שהמקור של רובם הוא במסורת והמנהגים של העדה, אולם אם ננסה לסכם את כל הדברים יחד המטרה העיקרית היא להעביר לזוג הצעיר את מיטב המסורת והברכות שילוו אותם בדרכם החדשה, יש אלמנטים שטבועים כל כך עמוק במסורת כגון אכילת אורז שמסמלת שפע, הכנת עיסת חינה על ידי נשים רווקות ולא אלמנות או גרושות לברכת הפריון וההצלחה ואפילו הטמעת מטבעות בקערת החינה לסמל את ברכת הפרנסה.