קטגוריה: בניה ונדלן

חשוב לדעת לפני שנכנסים לבית חדש (או יד שניה)

אם אתם קונים בית חדש או יד שנייה אתם חייבים להכיר את המושג בדק בית ואם לא הכרתם עד עכשיו ננסה להאיר את עיניכם. ההקבלה לביצוע בדק בית לנכס היא בדיקת רכב לפני קניה. כאשר אתם עומדים לפני רכישת רכב אתם לרוב מבצעים בדיקה לפני רכישה, הבדיקה כוללת סדרת מבחנים שבסופה מקבלים דו"ח מקיף המתאר את הרכב מכל כיוון אפשרי וחושף את כל הליקויים והבעיות שלו. עם הדוח הזה אנחנו יכולים להחל
...

תיקון וחידוש הרכב עם ספריי צבע לפי מספר

לא אחת אנו מגלים שריטה חדשה בצבע הרכב או מכה קלה, אין הכוונה למכות משמעותיות או שריטות עמוקות שחרצו את צבע הרכב על לפח, הכוונה לאותם שריטות מעצבנות וקלות שקורות ממש בלי שום סיבה מיוחדת, זו יכולה להיות אבן קטנה שעפה בזמן נסיעה או ענף שעברנו לידו. בעבר היחסית לא רחוק היינו נאלצים להמתין ולדחות את התיקון עד שנגיע למוסך לאחר שצברנו שריטות ונזקים נוספים, אך כיום בעזרת ספריי צבע לפי מספר נוכל דיי בקלות ובהנחה שאין צורך בתיקון נרחב לבצע את החידוש בעצמנו הכוונה אל אותם תיקונים נקודתיים שעבורם אין צורך לגשת למוסך. כאן נכנס לתמונה אחד היתרונות הבולטים בספריי צבע לפי מספר שלא צריך להיות צבעי מומחה ומספיקה יכולת טכנית על מנת להסתיר ולחדש את אותה מכה או שריטה. חשוב לדעת כי  הפעולה יחסית פשוטה ודיי קלה והתוצאות ללא מדברות בעד עצמן.

 

ספריי צבע לפי מספר מתאים לכולם

כפי שאמרנו ספריי צבע לפי מספר למעשה הוא הפתרון היעיל ביותר והקל לשימוש עבור תיקוני צבע קלים אולם יש חשיבות רבה לבחירת הגוון הנכון על מנת לבצע תיקון שלא יבחינו בו, במיוחד אם מדובר על תיקונים קלים יש צורך להתאים לפי טבלת המספרים של הרכב. כאן חשוב לציין כי לכל רכב יש מספר וגוון קבוע הרשום בספר הרכב או על השלדה שלו, הסיבה לרישום הצבע באה במיוחד לתת מענה במקרים של צורך בתיקון אחרי תאונה. כמו כן ציינו כי כל אחד עם קצת חוש טכני יכול לבצע את התיקון ואכן כך הדברים. יש כמה כללי בסיס שיש לשמור עליהם על מנת להבטיח תוצאת צביעה טובה עם ספריי צבע לפי מספר. אלו הם הכללים:

ניקיון - חשוב מאוד לשמור על סביבת עבודה נקיה, הכוונה היא לא לצבוע מייד אלא לפני זה לנקות את השטח, להסיר שאריות וקילופים ואפילו לנקות עם חומר מסיר שומנים, ככל שהשטח נקי יותר כך מובטח שהצבע יהיה חלק יותר.

מיקום - לא צובעים בכל מקום! במיוחד שמדובר על ספריי צבע לפי מספר חשוב להיות במקום שאינו קר מידי או חם מידי וללא רוח או אבק, כלל זה הינו קריטי להצלחת הצביעה.

טכניקה - להבדיל מצביעה עם מברשת או גלגלת צביעה עם ספריי צבע לפי מספר מחייבת תשומת לב, אסור לעמוד במקום אחד עם התרסיס אלא לצבוע תוך כדי תנועה והנעת המיכל מצד אל צד תוך לחיצות קצרות על לחצן ההתזה. שיטה זו מונעת נזילות.

 

צביעת רכב על ידי ספריי צבע לפי מספר

לסיכום אנו מבינים כי ניתן לבצע תיקונים בצבע בעצמנו ולא צריך לרוץ לפחח או לצבעי על כל שריטה קטנה. מומלץ להיות מוכנים תמיד עם ספריי צבע לפי מספר על מנת לתת מענה מיידי בכל מקרה של סריטה או שפשוף. יש חשיבות רבה לבדיקת הגוון הנכון שיתאים ל RAL של הרכב על מנת שהצביעה תהיה כמה שפחות בולטת, גם חשוב להקפיד על הכללים שעליהם הסברנו לעיל. נסו בעצמכם מקסימום זה יצליח 😉.