איזה רופאים ניתן למצוא במרכז רפואי?

מרכז רפואי פרטי גדול יעסיק מגוון רחב של רופאים. מטרת המרכז היא להציע שירותים לקהל הלקוחות, לציבור הרחב ולבעלי פוליסת ביטוח. במאמר הבא נציג את רשימת הרופאים הראשית ונבין באילו תחומים הם עוסקים

מרכז רפואי פועל בדרך כלל בסמוך לבתי חולים ציבוריים והוא מעסיק גם אנשי מקצוע מהרפואה הפרטית. מטרת המרכז היא לסייע למטופלים תוך הפעלת מחלקות שונות. רשימת הרופאים הראשית של המרכז כוללת בין היתר את התחומים הבאים:

א. גניקולוגים ורופאי נשים - מחלקת אולטרא סאונד, גניקולוגיה ומיילדות מופעלת ברוב המרכזים השונים ברחבי הארץ על ידי גניקולוגים ורופאי נשים. במרכז ניתן למצוא רופאים שמעניקים טיפולי אסתטיקה ושיקום של איברי המין הנשיים, לתאם בדיקות שקיפות עורפית, סקירת מערכות ומעקבי היריון ולברר על הדמיית עובר. בנוסף, יש רופאים שמתמחים באונקולוגיה וחברי מחלקה עם התמחות ברצפת אגן.

ב. רופאי עיניים - במרכז לרפואת עיניים מועסקים מומחים בניתוחי עפעפיים אסתטיים, ניתוחי עפעפיים משחזרים, ניתוחי ארובה, בלוטת התריס ודרכי דמעות ומומחים לניתוחי קטרקט. ניתן גם לפנות למרכז רפואי פרטי כדי לתאם פגישה עם מומחה לניתוחי רשתית וזגוגית מתקדמים ללא תפרים, למגוון רחב של אבחנות כולל הפרדת רשתית, חורים מקולרים ורטינופתיה ולפגישה עם מומחה למחלות רשתית.

דרך המרכז מתאמים אולטרא סאונד של העין ופוגשים רופאים המציעים בדיקות לנקודות חן ברשתית, לממצאים חשודים לגידול ברשתית, לעצב ראייה בולט, לכאבי ראש כרוניים בשאלה של בצקת עצבי הראיה ועוד.

ג. כירורגיה - הרופאים שאותם ניתן למצוא במרכז רפואי שייכים גם למחלקה הכירורגית. כאן מדובר על רופא וכירורג, שאמור לסייע למטופל להתאושש במהירות הגבוהה ביותר מניתוחים מורכבים. הרופאים עוסקים בריפוי מחלות, פציעות ומצבים רפואיים אחרים והטיפול מבוסס על ניתוח פולשני.

את מחלקות הכירורגיה של המרכזים השונים ניתן לחלק לכירורגיה כללית, כירורגיית ילדים, כירורגיית פה ולסת וכירורגיה פלסטית. כתוצאה מכך, יש רופאי שיניים המתמחים גם בכירורגיה ורופאי ילדים שמתערבים בחלק מהטיפולים המתבצעים במחלקה.

ד. רפואת שיניים - אחת ההתמחויות הבולטות של המרכז היא ברפואת שיניים. זהו תחום המחייב שימוש בציוד מתקדם ומשוכלל. חלק מטיפולי השיניים המבוצעים במרכז מוכרים על ידי חברות הביטוח הפרטיות, אך יש גם טיפולים אסתטיים שעליהם נדרש המטופל לשלם מחיר מלא.

במחלקת רפואת שיניים של מרכז רפואי גדול מועסקים בדרך כלל מומחה למחלות וניתוחי חניכיים, מומחים לטיפולי שורש, מומחים לשיקום הפה ומומחים לכירורגיית פה ולסת. אנשי מקצוע נוספים הם שיננית, רופא שיניים כללי, מומחה ליישור שיניים ולסתות לילדים ומבוגרים ורופאים מורשים לטיפול בהיפנוזה רפואית. הטיפול מתבצע לאחר אבחון כללי ותוך הקפדה על סטנדרטים מחמירים.

התמחות רופאים לפי מחלקות

המאפיין הבולט ביותר של הפעלת מרכז רפואי הוא חלוקת רופאים לפי מחלקות. כך לדוגמא ניתן למצוא רופאים שמתמחים ברפואה פלסטית ואסתטיקה, שפועלים יד ביד עם רופאים מהמחלקות של אף אוזן גרון. יש גם רופאים השייכים למחלקות גסטרואנטרולוגיה, רופאים ממחלקה פנימית ורופאים ממרפאת ניתוחי  לב או מכונים לרפואת כאב. הרופאים נדרשים להחזיק בהסמכה וניסיון וחלק מהם משתתפים בניתוחים של מחלקות נוירולוגיה, נוירוכירורגיה ומרפאות פצע.

יש לציין כי במסגרת המרכז פועלות גם מרפאות פרטיות. מרפאה לטיפולי ורידים ברגליים לדוגמא מציעה שירותים רפואיים עבור מבוגרים ובני גיל הזהב, בעוד מרפאת שינה מטפלת בצעירים שסובלים מקשיי שינה בולטים. אפשר להתייעץ עם הרופאים המועסקים במרכז לגבי טיפולי פיזיותרפיה ולשמוע על אפשרויות שיקום אורטופדיות מתאונות דרכים, פציעות ספורט ועוד.